PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Oblast Adelboden – Lenk

Oblast Adelboden – Lenk

Lyžařské středisko Adelboden – Lenk se nachází v Bernském kantonu. Spojuje dvě větší lyžařské oblasti Adelboden - Frutigen a Lenk – Simmental. Adelboden - Frutigen zahrnuje ski areály Silleren-Hahnenmoos-Metsch, Chuenisbärgli, TschentenAlp, Engstligenalp a Elsigen-Metsch. Lenk – Simmental se dělí na dva menší ski areály Metsch a Betelberg. Celá tato oblast nabízí 210 km sjezdovek a 72 přepravních zařízení. Perfektní podmínky zde naleznou zejména snowboardisté a vyznavači freeridu na které tu čeká Gran Masta Park (GMP) na Hahnenmoosu s atrakcemi typu jump, rails a Grill’n’Chill Area. Mezi další lákadla patří Snowcross Betelberg, Crosspark Silleren a snowpark na Elsigenalpu. Pro naprostou spokojenost návštěvníků, je 60% hlavních sjezdovek uměle zasněžováno. Sezónu začíná v listopadu a trvá až do začátku května.

V okolí lze provozovat zimní turistiku, a kdo by chtěl mít veškerý komfort, může si koupit „Wanderpass“, který umožňuje neomezené využívání místních přepravních zařízení (lanovky atd.) a autobusů v oblasti Lenk-Bühlberg. Využít můžete i místní upravované sáňkařské dráhy. Celá oblast disponuje 86 km běžeckých tratí. V Lenku se nachází vysokohorská trať Hasleberg a další v Adelbodenu, který je oblíbeným místem setkávání běžkařů.

Oblast Adelboden – Lenk - střediska:   Silleren - Hahnenmoos - Metsch • Engstligenalp

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Adelboden – Lenk. Web: www.offtrack.cz/cs