PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Engstligenalp

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 8
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

V nadmořské výšce 2000 m se nachází sportovní středisko Engstligenalp. Zdejší sjezdovky jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, jedná se o malý areál se třemi klasickými vleky a dvěma dětskými, jehož široké sjezdovky poskytují komfortní lyžování. Areál patří do oblasti Adelboden – Lenk, která spojuje dvě větší lyžařské oblasti Adelboden - Frutigen a Lenk – Simmental. Celá tato oblast nabízí 210 km sjezdovek a 72 přepravních zařízení. Perfektní podmínky zde naleznou zejména snowboardisté a vyznavači freeridu na které tu čeká Gran Masta Park (GMP) na Hahnenmoosu s atrakcemi typu jump, rails a Grill’n’Chill Area. Mezi další lákadla patří Snowcross Betelberg, Crosspark Silleren a snowpark na Elsigenalpu. Pro naprostou spokojenost návštěvníků, je 60% hlavních sjezdovek uměle zasněžováno. Sezónu začíná v listopadu a trvá až do začátku května.

Apres-Ski
V okolí lze provozovat zimní turistiku, a kdo by chtěl mít veškerý komfort, může si koupit „Wanderpass“, který umožňuje neomezené využívání místních přepravních zařízení (lanovky atd.) a autobusů v oblasti Lenk-Bühlberg. Využít můžete i místní upravované sáňkařské dráhy.

Běžecké lyžování
Okolím vede 8 km upravovaných běžeckých tratí. Celá oblast disponuje 86 km běžeckých tratí. V Lenku se nachází vysokohorská trať Hasleberg a další v Adelbodenu, který je oblíbeným místem setkávání běžkařů.

Oblast Adelboden – Lenk - střediska:   Silleren - Hahnenmoos - Metsch • Engstligenalp
Počet vleků 5
Počet kotvových vleků 5
Počet sedačkových lanovek 0
Počet kabinkových lanovek 0
Celkový počet sjezdovek 14 km
Zelené/modré sjezdovky 4 km
Červené sjezdovky 6 km
Černé sjezdovky 4 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Engstligenalp. Web: www.offtrack.cz/cs