Oblast Tauplitz

Počasí Tauplitz Počasí Tauplitz


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 16
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Lyžařská oblast Tauplitz patří mezi jednu z nejstarších lyžařských oblastí Štýrska. Leží mezi masivy Totes Gebirge, Dachstein a Grimming v oblasti takzvané Solné komory (Salzkammergut).

Středisko disponuje sjezdovkami, která splňují všechna přání, každý požadavek a každý stupeň obtížnosti. Pro zkušené lyžaře je k dispozici 7 km dlouhý uměle zasněžovaný sjezd z náhorní plošiny do údolí s převýšením přes 800 m a sjezdová trať Ramsanger s převýšením 400 m a délkou 2 km. Panenské svahy v okolí Schneiderkogelu, Loserfensteru a Augstsee vybízející freestylisty k jízdě v hlubokém sněhu či v boulích.

Ve středisku je snowboardový park s několika tables, jumpy a slidy pro začínající snowboardisty. V roce 2010 byla uvedena do provozu nová 8mi místná kabina Mitterstein, která poskytuje nové spojení z Bad Mitterndorfu.

Mezi další sportovní možnosti patří večerní sáňkování, telemark, vycházky se sněžnicemi, projížďky na saních s koňským spřežením, jízdy na koni, sjezdy s pochodněmi či lezení na ledu.

Místem pro relaxaci jsou nové lázně Grimmingtherme v Bad Mitterndorfu, případně i v nedalekých termálních lázních Bad Aussee. Za podívanou stojí návštěva místního unikátního solného dolu z 18. století.

Nejvyšší bod střediska 1.965 m
Nejnižší bod střediska 843 m
Počet vleků 17
Počet kotvových vleků 12
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 40 km
Zelené/modré sjezdovky 17 km
Červené sjezdovky 17 km
Černé sjezdovky 6 km

Domovská stránka - Web:

Ceník - Web: