PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 58
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Ve Val Rendena, v nadmořské výšce 785 m se nachází proslavené turistické středisko Pinzolo, které je obklopeno skupinou Brenta, Adamello a Presanella a leží v přírodním parku Adamello Brenta. Díky umístění v klidné lokalitě je vhodné zejména pro rodiny, nebo pro ty, kteří touží po nerušené relaxaci.

Jako lyžařské centrum slouží od roku 1960. Celková délka sjezdovek zde dosahuje 26 km a k dispozici je 9 přepravních zařízení. Sjezdovky budou vyhovovat zejména středně pokročilým lyžařům a začátečníků. V resortu se nachází sjezdovka Rododendro, která hostí jednu z nejvýznamějších soutěží pro mládež "Trofeo Topolino". Tato "černo-červená" sjezdovka, vhodná jen pro zkušené lyžaře začíná v Doss del Sabion a nabízí převýšení 600 metrů na cca 5 km. Pinzolo je součástí ski regionu Madonna di Campiglio, která disponuje 110 km sjezdovek, které jsou propojeny s Folgarida-Marilleva. Disponuje nejlepším přepravním systémem, díky němuž se vyhnete dlouhému čekání. Naleznete tu převážně červené a modré sjezdovky,které jsou vhodné pro středně pokročilé lyžaře. Modré svahy pro začátečníky se nenachází pouze ve spodní části střediska, jak tomu obvykle bývá, ale táhnou se od vrcholku pozvolna do údolí. Začátečníci jistě ocení možnost chodit do jedné z šesti lyžařských škol sdružených pod „Scuola Sci Italiana“, která je dopraví do nedalekého Campo Carlo Magno, které má ideální svahy právě pro začínající lyžaře. Skipas na Campo Carlo Magno je již zahrnut v ceně lekcí. Pokročilým lyžařům lze doporučit oblast Passo Groste z níž vede několik sjezdovek, které mění svůj ráz i obtížnost a není problém je zvládnout.

Na zkušené lyžaře tu čeká osm černě značených sjezdovek a sjezdovka Mezinárodní lyžařské federace „3-Tre“. Skiareál není uzpůsobený pro freeride, není zde sice zakázán, ale lyžaři, kteří ho podniknout musí počítat s tím, že se budou muset stejně znovu dostat na značené tratě, přesněji řečeno vylézt, neboť povrch je zde velmi členitý. Z tohoto důvodu se doporučuje najmout si průvodce, který s sebou bude mít patřičné vybavení a podnikne s vámi freeride v oblasti Cima Brenta. Snowboardisté zde mají skvělé zázemí, které bylo budováno od roku 1999, kdy se zde konalo mistrovství světa a tak není divu, že dnes se zde nachází jedna z nejlepších snowboardových lokalit v Itálii. Madonna se může pochlubit novým Snowparkem „Ursus“, který se nachází na Groste. Na začátečníky čeká 2x fun box, 3x handrail a jednoduchá quarter pipe, na pokročilé 4x handrail, shack booter, halfpipe a skoky. Za doporučení stojí sousední rezorty Folgarida a Marilleva, které mají speciální sjezdovky určené pouze snowboardistům, na nichž platí společný skipas Superskirama. V roce 2010/11 byla uvedena do provozu také nová 4 místná sedačka Busa di Grual.

Apres-Ski
Ačkoliv se Pinzolo nachází v klidné lokalitě, možnosti Apres-Ski jsou tu bohaté. V okolí se nachází typické horské restaurace, pizzerie a bary. Pinzolo se může pochlubit také zimním stadionem s olympijským kluzištěm, kam můžete vyrazit za bruslením.

Běžecké lyžování
Podél řeky Sarca vedou 3 km běžeckých tratí, které jsou uměle osvětlovány a zasněžovány, aby sportovcům nabídly co nejvíce kvalitní podmínky. Údolím vede celkem 15 km tratí a další se nachází v přilehlém okolí Madonna di Campiglio (19 km). Přírodním parkem Campo Carlo Magno vede 9 km vysoko položených a velmi náročných běžeckých tras, které ocení zkušení lyžaři.

Oblast Madonna di Campiglio - střediska:  Madonna di Campiglio • Pinzolo
Nejvyšší bod střediska 2.100 m
Nejnižší bod střediska 800 m
Nadm. výška obce 785 m
Počet vleků 9
Počet kotvových vleků 1
Počet sedačkových lanovek 8
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 26 km
Zelené/modré sjezdovky 12 km
Červené sjezdovky 12 km
Černé sjezdovky 2 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Pinzolo. Web: www.offtrack.cz/cs