Predazzo je městečko nacházející se v resortu Val di Fiemme na severo-východním okraji údolí, kde se spojují řeky Avisio a Travignolo. Toto městečko nese bohatou kulturní tradici a je známo svou pohostinností.

Právě v Predazzu můžete vidět typická „tabia“ – tradiční chaty ladinských farmářů které se využívaly jako dílny a zároveň se zde chovala zvířata. Co opravdu stojí za vidění je stadion pro skok na lyžích, kde se v letech 1991 a 2003 konala mistrovství světa. V přilehlém okolí se nachází i turisty vyhledávaná přírodní rezervace Paneveggio. V zimě můžete využít ski areálů „Ski Center Latemar“ a „Bellamonte - Alpe di Lusia“.

Oblast Val di Fiemme je známé lyžařským středisko, které slučuje pod jednotným skipasem „Val di Fiemme-Obereggen“ 5 skiareálů navíc je v celé oblasti platný i skipas „Dolomity SuperSki“ který spojuje 12 lyžařských oblastí. Val di Fiemme-Obereggen“ nabízí 105 km sjezdovek v oblastech Alpe Cermis, Ski Center Latemar, Bellamonte-Alpe Lusia, Rolle, Lavaze-Oclini, 3 snowparky a bezplatný skibus. Sjezdovky sloučené pod „Dolomity SuperSki“ mají délku 1200 km.
Bellamonte-Alpe Lusia je obklopena horskými hřebeny Pale di San Martino a Lagorai. Disponuje 24 km sjezdovek a snowparkem s half pipe/jump. Areál obsluhuje 8 přepravních zařízení, které jsou moderní a dobře fungující.
Ski centrum Latemar je nejrozlehlejší v celém Val di Fiemme-Obereggen a má tři přístupová místa: Predazzo (lanovka), Pampeago (sedačková lanovka) a Obereggen (lanovka a sedačková lanovka). Dobrou kvalitu sněhu zaručují sněžná děla, která se používají pro běžnou úpravu sjezdovek během celé zimy. Provoz areálu funguje od listopadu do dubna a sjezdovky spojují moderní přepravní zařízení, která vám umožní prohlédnout si Dolomitské panorama. Děti jistě potěší park “Yeti’s Kindergarten“ který nabízí mimo jiné i animační programy a školka „Pampeago“ zase rodiče, neboť si zde děti hrají a lyžují pod dohledem lektora. Snowboardistům nabízí Snowpark následující atrakce: 4x kick (2-18 m), 8x box, s-box, kink, rainbow, killer straight, 1x step up a 1x boardercross a samostatně stojící halfpipe (80m).

Apres-Ski
Kromě příjemných chvil strávených při dobrém jídle v restauraci, nebo při místním víně v baru se můžete věnovat dalším sportům. Kvalitní zázemí tu má sáňkování, z Epircheru vede 2,5 km dlouhá dráha ke které vás přepraví lanovka.

Běžecké lyžování
Na běžkaře čeká v okolí Predazza 150 km drah, které jsou připojené na trasu Marcialonga mezi Lago di Tesero, Passo Lavazé a Bellamonte. Na Lavazepass ve výšce 1.800 m se nachází vysokohorské stopy, které jsou určené zkušeným lyžařům, nejdelší trať se nachází v Deutschnofen-Petersbergu (20 km). Kolem Bellamonte vede okružní vyznačená trať.

Nejvyšší bod střediska 1.050 m
Nejnižší bod střediska 2.400 m
Počet vleků 18
Počet kotvových vleků 2
Počet sedačkových lanovek 14
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 42,5 km
Zelené/modré sjezdovky 9 km
Červené sjezdovky 27,5 km
Černé sjezdovky 6 km
TOPlist