PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Rauris

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 10
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Ski areál Raurisertal je jedním z nejkrásnějších v Alpách. Díky své rozmanitosti nabízí lyžařům i snowboardistům nejen skutečné sportovní zážitky, ale také spoustu zábavy. Do výšky 2175 m vás dopraví moderní osmimístná lanovka, odtud pak vede několik klasických sjezdovek i plochy určené pro freeride. Areál Rausirs-Hochalm nabízí 30 km sjezdovek s 10 přepravními zařízeními, také je vhodným přístupovým bodem k okolním ski areálům sdruženým pod "Salcburskou SuperSki-Card". Na speciální sjezdovce „Rennstrecke“ si můžete změřit svou rychlost, na „Teststrecke“ zjistíte jak zdatnými lyžaři skutečně jste. Areál disponuje jedním funparkem, který jistě potěší všechny náročnější snowboardisty.

Apres-Ski
Přímo u sjezdovek se můžete zabavit v jednom z Apres-Ski barů, nebo chat. Rauris ovšem nabízí převážně sportovní vyžití. Okolím vede 30 km turistických tratí, dále trasy pro procházky na sněžnicích a trasy pro skitouring. Zalézt si na zamrzlém vodopádu můžete v „Eiskletter-Arena Kolm-Saigurn“, pokud by si tento sport chtěli vyzkoušet i začátečníci, je pro ně připravena 13 metrů vysoká ledová věž. Do stnadartní nabídky dalších aktivit patří jízda na koni, paragliding a curling. Na sáňkaře čekají dvě dráhy – přírodní Kolm Saigurn a upravovaná a osvětlená Kreuzboden.

Běžecké lyžování
Prosluněné tratě v této oblasti jdou velmi oblíbeny nejen rekreačními běžkaři, ale i profesionály. Údolí nabízí 30 km udržovaných běžeckých tratí v nadmořské výšce mezi 950-1200 m.

Oblast Raurisertal - střediska:  Rauris
Nejvyšší bod střediska 2.200 m
Nejnižší bod střediska 950 m
Počet vleků 10
Počet kotvových vleků 7
Počet sedačkových lanovek 1
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 30 km
Zelené/modré sjezdovky 5 km
Červené sjezdovky 20 km
Černé sjezdovky 5 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: