PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Oblast Seiser Alm / Alpe di Siusi
Itálie » Severní Itálie » Oblast Seiser Alm / Alpe di Siusi

Oblast Seiser Alm / Alpe di Siusi

Oblast Seiser Alm / Alpe di Siusi se rozprostírá v nadmořské výšce 1.850 - 2.350 m n.m. a patří k nejvýše položením horským pastvinám. Oblast patří k nejvíce prosluněným v Alpách a tak zde můžete užívat slunečních paprsků 310 dní v roce.

V zimě vás k sjezdovkám dopraví 23 nejmodernějších přepravních zařízení. Ski areál disponuje 60 km sjezdovek, které mohou být v případě nutnosti uměle zasněžovány. Snowboardisty jistě potěší druhý největší snowpark v celé Itálii „King Laurin“, který měří 1550 m, a rozbíhá se do dvou linií, které leží mimo sjezdovku. V jedné části jsou umístěny atrakce typu Box, Step a Kicker, které slouží k rozehřátí a nácviku a na straně druhé 120 metrů dlouhá "Halfpipe", skoky, stěny atd. určené pro zkušené snowboardisty. Areál Seiser Alm / Alpe di Siusi je propojený se skiareálem Gröden (Val Gardena), čímž se nabízí 175 km sjezdovek, pokud si koupíte „Dolomiti Superskipass“ otevře se pro vás celkem 1 200 km sjezdovek a 12 různých lyžařských středisek.

V okolí se nachází 60 km běžeckých tras rozdílné obtížnosti. Tratě jsou dvakrát až čtyřikrát denně upravovány. Ať již preferujete klasický styl, či bruslení, jste začátečník, nebo zkušený běžkař, jistě zde najdete právě pro sebe odpovídající trať. Na začátečníky čeká 2 km dlouhá cvičná stopa, která propojuje všechny tratě. Profesionálové mohou využít placených tratí. Nejdelší tratí (15 km) je Joch vhodná pro zkušené běžkaře, následují Hartl (11 km), Wolfsbühl (8 km), Saltria (7 km), Möser (5 km), Kompatsch (5 km) a Panider Sattel – Katelruth (4 km).

Po okolí je možné podniknout několik zajímavých procházek a to jak na sněžnicích, tak i na lyžích třeba na vrchol Zallingeru, nebo Fassajochu. Na sáňkaře tu čekají bezplatné dráhy: Puflatsch (2 km), Spitzbühl (1,9 km), Zallinger (4,7 km), Molignon (4,4 km), Icaro-Monte Piz (1,4 km), Panorama (1,5 km). Další sportovní vyžití nabízí kluziště, možnost tandemového paraglidingu, nebo jízda na saních tažených koňmi po okolí.

Oblast Seiser Alm/Alpe di Siusi - střediska:  Kastelruth/Castelrotto • Seis/Siusi • Völs am Schlern/Fie allo Sciliar
Nejvyšší bod střediska 2.518 m
Nejnižší bod střediska 1.060 m
Počet vleků 83
Celkový počet sjezdovek 175 km

Domovská stránka - Web: