PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Völs am Schlern / Fiè allo Sciliar
Itálie » Severní Itálie » Völs am Schlern / Fiè allo Sciliar

Völs am Schlern / Fiè allo Sciliar

Vesnice Völs am Schlern / Fie allo Sciliar se nalézá v nadmořské výšce 880 m.n.m. na úpatí Schlernu. V roce 2003 byla prohlášena „Der Kurort am Naturpark“ (lázněmi v přírodním parku), protože leží při přírodním parku Schlern, který jí přidává na atraktivitě. Dvakrát do roka se koná týden gastronomických specialit, v červnu je tematicky zaměřený na přírodní potraviny a v říjnu na „babiččinu“ tradiční kuchyni.

Völs patří ke skirezortu Seiser Alm (Alpe di Siusi), který patří k nejvíce prosluněným v Alpách a tak zde můžete užívat slunečních paprsků 310 dní v roce. V zimě vás k sjezdovkám dopraví 23 nejmodernějších přepravních zařízení. Ski areál disponuje 60 km sjezdovek, které mohou být v případě nutnosti uměle zasněžovány. Snowboardisty jistě potěší druhý největší snowpark v celé Itálii „King Laurin“, který měří téměř 1500 km, a rozbíhá se do dvou linií, které leží mimo sjezdovku. V jedné části jsou umístěny atrakce typu Box, Step a Kicker, které slouží k rozehřátí a nácviku a na straně druhé 120 metrů dlouhá "Halfpipe", skoky, stěny atd. určené pro zkušené snowboardisty. Areál Seiser Alm je propojený se skiarálem Gröden (Val Gardena), čímž se nabízí 175 km sjezdovek, pokud si koupíte „Dolomiti Superskipass“ otevře se pro vás celkem 1 200 km sjezdovek a 12 různých lyžařských středisek.

Běžecké lyžování
V okolí se nachází 60 km běžeckých tras rozdílné obtížnosti. Tratě jsou dvakrát až čtyřikrát denně upravovány. Ať již preferujete klasický styl, či bruslení, jste začátečník, nebo zkušený běžkař, jistě zde najdete právě pro sebe odpovídající trať. Na začátečníky čeká 2 km dlouhá cvičná stopa, která propojuje všechny tratě. Profesionálové mohou využít placených tratí. Nejdelší tratí (15 km) je Joch vhodná pro zkušené běžkaře, následují Hartl (11 km), Wolfsbühl (8 km), Saltria (7 km), Möser (5 km), Kompatsch (5 km) a Panider Sattel – Katelruth (4 km). Všechny Tratě v oblasti Seiser Alm jsou součástí Super Nordic Skipassu, který platí v celém regionu Trentino (12 běžkařských středisek), kde se nachází dohromady 1200 km tratí.

Apres-Ski
Po okolí je možné podniknout několik zajímavých procházek a to jak na sněžnicích, tak i na lyžích třeba na vrchol Zallingeru, nebo Fassajochu. Na sáňkaře tu čekají bezplatné dráhy: Puflatsch (2 km), Spitzbühl (1,9 km), Zallinger (4,7 km), Molignon (4,4 km), Icaro-Monte Piz (1,4 km), Panorama (1,5 km). Další sportovní vyžití nabízí kluziště, možnost tandemového paraglidingu, nebo jízda na saních tažených koňmi po okolí. Široká je i možnost výletů po okolních hradech a zámcích, za návštěvu stojí zejména nedaleký zámek Prösels. Ve Völsu se nalézá také jedinečné museum starých hudebních nástrojů podobných flétně, které jsou tradičným i nástroji v Jižních Tyrolách a jejichž kořeny sahají do 9. století.

Oblast Seiser Alm/Alpe di Siusi - střediska:  Kastelruth/Castelrotto • Seis/Siusi • Völs am Schlern/Fie allo Sciliar
Nejvyšší bod střediska 2.518 m
Nejnižší bod střediska 1.060 m
Nadm. výška obce 880 m
Počet vleků 83
Celkový počet sjezdovek 175 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník: SuperNordicSkipas - Web: