Sörenberg Rothorn


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 17
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Ski areál Sörenberg Rothorn je doslova eldorádem pro náročné lyžaře a to zejména oblast Eisee. Ski areál je položen v nadmořské výšce 2350 m.n.m., odkud se vám naskytne úchvatný pohled na Eiger, Mönch a Jungfrau. Přímo na Rothorn se dostanete pohodlně lanovkou a do skiareálu Eisee sedačkovou lanovkou.

Apres-Ski
Okolím vedou kvalitní běžecké tratě, k dispozici jsou dvě sáňkařské dráhy. K účelům zimní turistiky slouží síť cest o celkové délce 35 km. Netradiční zábavu nabízí jízda „Schneevelu“, která nahradila jízdu na tradičním skibobu. Přímo v Sörenbergu můžete navštívit krytý bazén anebo využít wellness služby hotelu Rischli.

Běžecké lyžování
Sörenberg Dorf disponuje tratí o délce 8 km, která vede při úpatí Brienzer Rothorn v nadmořské výšce 1200 m.n.m. Okolím lyžařského ráje Sörenbergu vede několik tratí, které budou vyhovovat i nejnáročnějším běžkařům. Vydat se můžete po Panoramatické stopě Salwideli (24 km), která vás provede krásnou krajinou. Mezi Rossweid a Salwideli vede spojovací stopa. Naučit se lyžovat, nebo zdokonalit svou techniku můžete ve zdejší škole „Swiss Nordic School“. Večerní lyžování je možné dvakrát týdně v nedalekém Marbachu v Nordisches Zentrum.

Oblast Sörenberg-Flühli - střediska:   Sörenberg Dorf • Sörenberg Rothorn • Marbach
Nejvyšší bod střediska 2.350 m
Nejnižší bod střediska 1.166 m