PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Splügen

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 5
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Splügen se nachází v oblasti Viamala v Adulských Alpách. Nabízí 30 km uměle zasněžovaných sjezdovek, které vedou na Tambo. O přepravu se stará moderní osmimístná lanovka, která vás dopraví až na Tanatzhöhi (2140 m. n.m.). Na vrcholku se nachází restaurace s barem a velkou sluneční terasou. Od vánoc až do začátku března funguje při sjezdovkách osvětlená sáňkařská dráha.

Apres-Ski
Viamala kromě sportovního vyžití nabízí i bohatý kulturní život. Naleznete tu muzea, pořádají se tu výstavy, koncerty atd. V městečku Cazis si můžete prohlédnout zajímavou architekturu místního „kamenného“ kostela. Kdo by si raději odpočinul, může v místních lázních absolvovat relaxační a zdravotní kúry.

Běžecké lyžování
Okolím vede 40 km upravovaných a značených běžeckých tratí vhodných pro klasický styl i skating. Také zde naleznete zázemí se sprchami, toaletou, šatnami a kioskem. Všechny tratě jsou značené. Na začátečníky tu čekají 13 km dlouhá Talloipe a 1,5 km dlouhá tréninková stopa. Pokročilí se mohou vydat na Medelserloipe (10 km) a obtížnou Nufenerloipe (14 km).

Oblast Viamala - střediska:   Splügen • Tschappina-Urmein-Heinzenberg • Sarn-Heinzenberg • Feldis
Nejvyšší bod střediska 2.215 m
Nejnižší bod střediska 1.480 m
Počet vleků 5
Počet kotvových vleků 3
Počet sedačkových lanovek 1
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 30 km
Zelené/modré sjezdovky 18 km
Červené sjezdovky 8 km
Černé sjezdovky 4 km