Server Alpské.cz » Alpy Itálie - Dolomity » Oblast Val di Susa
Server Italské.cz » Severní Itálie » Oblast Val di Susa

Oblast Val di Susa

Val di Susa se nachází v oblasti Piemontu v severní Itálii mezi Graian Alps a Cottian Alps. Tato oblast, konkrétně Bardonecchia, byla dějištěm konání snowboardingových disciplín Olympijských her v roce 2006.

Ze sjezdovek Val di Susa se nabízí i ohromující výhled do údolí na italsko-francouzské hranici. Val di Susa se rozkládá na více než 70 km a její výškový rozdíl dosahuje až do 3 000 m. Zahrnuje mimo jiné střediska jako je Bardonecchia, Sauze d'Oulx a Sestriere. Oblast je součástí jednotného skipasu Via Lattea.

Bardonecchia leží v západní části Piemonte ve výšce 1 312 m. Ski areál tvoří čtyři střediska: Rochemolles, Millaures, Melezet a Les Arnauds, z nichž každé lyžařům nabízí jiné možnosti.
První je známo jako Colomion a je připojena ke dvěma dalším lyžařským oblastem – „Les Arnauds“ a „Melezet“, jejichž sjezdovky vedou převážně lesem. Výchozím bodem pro tuto oblast je Campo Smith (1300 m.n.m.) odkud vás lanovky dopraví do výšky 2400 m.n.m., kde lyžujete nad okolními lesy. Jen 5 minut od centra města se nachází další hlavní lyžařská oblast Lo Jafferau, ke které se můžete dostat bezplatným skibusem. Ta nabízí lyžování v otevřené krajině s výhledem na okolní hory v nadmořské výšce 2800 m. Celkem máte k dispozici 100 km sjezdovek, převážně červených, 23 přepravních zařízení, snowpark, olympijské half pipe. Bardonecchia je skutečným rájem snowboardistů, v roce 2006 hostila snowboardingové soutěže ZOH v Turíně a tak má velmi moderní a rozsáhlé zázemí právě pro tuto disciplínu (Olympijská halfpipe, bohatě vybavený snowpark, rozsáhlé sítě sjezdovek a široké možnosti freeridu). V lyžařský/snowboardových školách pracuje spousta mezinárodních vítězů a instruktorů, kteří vás mohou naučit jak základům, tak i profesionální technice.

Oblast Val di Susa - střediska:   Bardonecchia
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 2.828 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 1.360 m
Počet vleků 79
Celkový počet sjezdovek 400 km

Ceník - Web:

TOPlist