Online kamera Kamery v okolí

Počasí Bardonecchia Počasí Bardonecchia


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 17
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Bardonecchia leží v západní části Piemonte ve výšce 1312 m.n.m., ski areál tvoří čtyři střediska: Rochemolles, Millaures, Melezet a Les Arnauds, z nichž každé lyžařům nabízí jiné možnosti.

První je známo jako Colomion a je připojeno ke dvěma dalším lyžařským rezortům – „Les Arnauds“ a „Melezet“, jejichž sjezdovky vedou převážně lesem. Výchozím bodem pro tuto oblast je Campo Smith (1300 m.n.m.) odkud vás lanovky dopraví do výšky 2400 m.n.m., kde lyžujete nad okolními lesy. Jen 5 minut od centra města se nachází další hlavní lyžařská oblast Lo Jafferau, ke které se můžete dostat bezplatným skibusem. Ta nabízí lyžování v otevřené krajině s výhledem na okolní hory v nadmořské výšce 2800 m. Celkem máte k dispozici 100 km sjezdovek, převážně červených, 23 přepravních zařízení, snowpark, olympijské half pipe. Bardonecchia je skutečným rájem snowboardistů, v roce 2006 hostila snowboardingové soutěže ZOH v Turíně a tak má velmi moderní a rozsáhlé zázemí právě pro tuto disciplínu (Olympijská halfpipe, bohatě vybavený snowpark, rozsáhlé sítě sjezdovek a široké možnosti freeridu). V lyžařských/snowboardových školách pracuje spousta mezinárodních profesionálních lyžařů a instruktorů, kteří vás mohou naučit jak základům, tak i profesionální technice.

Apres-Ski
Apres-Ski je velmi bohaté, v okolí sjezdovek se nachází spousta chat s kvalitními restauracemi. Za noční zábavou můžete vyrazit do početných barů, hospůdek a nočních klubů, nebo do místního kina. Bardonecchia nabízí SNOWCAT SAFARI, což je netradiční způsob, jak prozkoumat kouzlo hor, barů a restaurací na svazích, za pomoci sněžné rolby. Za dalším kulturním vyžitím můžete vyrazit do Festivalové haly (Palazzo delle Feste), kde se pořádají během celého roku nejrůznější akce.

Běžecké lyžování
Běžecké tratě se nachází v krásném prostředí Pian del Colle a Valle Stretta. Centrum bežeckého lyžování "Centro di Fondo" v Pian del Colle nabízí kromě perfektně upravených tratí (11,5 km) také půjčovnu lyží, lyžařskou školu a bar. Dohromady 4 tratě v Pian del Colle jsou určeny pro všechny běžkaře, neboť zde naleznete všechny úrovně obtížnosti (3km snadné; 3,5 km středně obtížné; 5 km obtížné). Stezka na Valle Stretta je středně obtížná a má délku 10 km, ve výšce 2000 m.n.m. se nachází stezka na Decauville, ke které se lze dostat lanovkou z Jafferau.

Oblast Val di Susa - střediska:   Bardonecchia
Nejvyšší bod střediska 2.765 m
Nejnižší bod střediska 1.300 m
Nadm. výška obce 1.312 m
Počet vleků 23
Celkový počet sjezdovek 100 km