TOPlist
Server Alpské.cz » Alpy Itálie - Dolomity » Oblast Valchiavenna
Server Italské.cz » Severní Itálie » Oblast Valchiavenna

Oblast Valchiavenna

Valchiavenna je, spolu s Valtellinou, jedním ze dvou hlavních údolí, které tvoří provincii Sondrio. Jejím nejsevernějším místem je Chiavenna s nejjižnějším průjezd Fuentes, který se nachází mezi soutokem Colico Valchiavenna a Valtellina.

Nachází se v úzkém údolí, uzavřeném mezi Lepontine a Rheatskými Alpami a volně přechází v údolí Spluga a Val Bregaglia. Lyžařská oblast Valchiavenna zahrnuje Madesimo, Campodolcino, Motta, Montespluga a Val di Lei. Zdejší vrcholy dosahují výšky mírně nad 3 000 m - Pizzo Tambo (3.279 m.n.m.), Pizzo d'Emet (3.209 m.n.m.), Pizzo Stella (3.163 m.n.m.) a Pizzo Suretta (3.027 m.n.m.). Svahy La Colmanetta (2240 m) a Cima Sole (2150 m), které se nachází v centru ski rezortu, ho propojují s dalšími sjezdovkami. Zde také začíná 3 km dlouhá sjezdovka „Pista Vanoni“. Pro freeride jsou vhodné podmínky na svazích Canalone a Camosci.

Na dětské návštěvníky čekají v Madesimu and Campodolcinu speciální dětské sjezdovky. Mimo ně mohou také navštívit Baby Park Larici, kde si mohou vybrat, zda chtějí pouze lyžovat, nebo si i zabobovat či zasáňkovat. Všechna přepravní zařízení v dětských areálech splňují nejvyšší nároky na bezpečnost. V Chiavenně je ještě kluziště, kde se děti mohou zábavnou formou naučit bruslit.

Apres Ski:
Okolí Valchiavenny nabízí skvělé zázemí pro další sporty. Z těch více fyzicky náročných je to lezení po ledu a heliskiing, dále se můžete po okolí projet na skútrech.

Běžecké lyžování:
Běžkaři mohou využít více jak 25 km tratí.

Nejvyšší bod lyžařské oblasti 3.012 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 1.225 m
Nadm. výška obce 1.534 m
Počet vleků 11
Celkový počet sjezdovek 60 km

Domovská stránka - Web: