PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Valle Isarco
Itálie » Severní Itálie » Valle Isarco

Zaručený sníh, dokonale připravené sjezdovky, chaty se slunečnými terasami a spousty příležitostí. Takové jsou ideální podmínky pro skvělou lyžařskou dovolenou ve Valle Isarco. Milovníci zimy zde každý den mohou objevovat jednu sjezdovku. Čeká tu na ně pět lyžařských oblastí: oblast Ladurns, Plose, Bressanone a nová oblast Gitschberg-Jochtal se svými 44 kilometry sjezdovek.

Najdete zde ideální výchozí bod pro vzrušující výpravu bílou zimní pohádkovou krajinou v srdci Jižního Tyrolska, podél hlavní trasy spojující severní a jižní Evropu: tři kompaktní a pro rodiny vhodné lyžařské oblasti v okolí Brixenu nabízejí zaručený sníh, spoustu slunce a obrovskou škálu rozmanitých možností. V okruhu 50 km a maximálně 50 minut autem naleznou nadšenci do sjezdového lyžování další terény, na kterých se mohou dosytosti vydovádět.

Apres Ski
Ve Valle Isarco se nachází 42 sáňkařských sjezdovek. Výběr je široký a začíná od sjezdů pro děti dlouhých několik stovek metrů a jde až ke sjezdovce dlouhé 11,7 km. V rámci aktivního odpočinku je možné podniknout horské túry. Profesionální horští průvodci vás budou provázet po celý den lesy pokrytými sněhem nebo po horských pastvinách a ukáží vám skryté poklady zimní krajiny v neporušeném tichu přírody. Kdo se po sněhu odváží na led, ve Valle Isarco si může vybrat mezi mnoha variantami. Například v Bressanone a ve Vipiteno se nacházejí moderní haly, které nabízí kromě tradičního bruslení také možnost zahrát si curling. Kdo radši vykresluje piruety pod širým nebem, najde zde přírodní kluziště roztroušená po celé lokalitě Valle Isarco (částečně i s možností brusle si vypůjčit). I ve Valle Isarco budete moci zažít romantiku díky výletu na sáňkách tažených koňmi a užívat si dech beroucí výhledy na středně vysoké hory a na vrcholy blízkých Dolomitů.

Běžecké lyžování
Ve Valle Isarco, mezi Laion a Colle Isarco se nachází 24 běžeckých stop; nejvýše položená je ve 2000 metrech nad mořem. Dohromady mají běžecké stopy ve Valle Isarco 240 kilometrů. Všechny s krásným výhledem.

Dolomiti Superski- střediska:  • Alta Badia • Marmolada • Arabba • Civetta • Cortina d´Ampezzo • Passo Rolle • Sextner Dolomiten • Tre Valli • Valle Isarco
Nejvyšší bod střediska 2.500 m
Nejnižší bod střediska 1.000 m
Nadm. výška obce 1.310 m
Počet vleků 30
Celkový počet sjezdovek 84 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Valle Isarco. Web: www.offtrack.cz/cs