Online kamera Kamery v okolí

Počasí Valmeinier Počasí Valmeinier


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 30
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Valmeinier se nachází v Savojských Alpách v jihovýchodní Francii, má dvě části Valmeinier 1500 a Valmeinier 1800 s opravdu širokou nabídkou lyžování. Valmeinier 1500 je tradiční vesnice která stojí nedaleko úpatí sjezdovky. Návštěvníkům nabízí výhled na okolní vrcholy. Valmeinier 1800 je položen výše, má modernější zázemí a jistě vás zaujme svou dokonalou integrací ve svém okolí.

Můžete si vychutnat 150 km dobře značených sjezdovek, z nichž 70% leží v nadmořské výšce vyšší než 2000 metrů. O skvělé sněhové podmínky se stará více než 400 sněžných děl. V areálu naleznete i snowpark, half pipe, ski cross a je zde možné i noční lyžování.

Apres-Ski
Ve Valmeinieru naleznete přes 50 obchodů, spousty restaurací, které nabízejí místní speciality i bary, hospůdky a disko. Po lyžování si můžete vychutnat chvíle odpočinku na jedné z mnoha slunečních teras, nebo v místních kavárnách. Za zábavou můžete vyrazit do jednoho ze tří místních kin. K aktivnímu odpočinku lákají bowlingová dráha, přírodní kluziště, sáňkařská dráha, nebo 15 km turistických cest. Na odvážné čeká paragliding a lezení po ledovci.

Běžecké lyžování
Celou oblastí vedou 4 běžecké tratě, z nichž nejdelší měří 10 km.

Ceník:
160 EUR/dospělý/6 dní

Oblast Valmeinier-Valloire - střediska:   Valmeinier
Nejvyšší bod střediska 2.600 m
Nejnižší bod střediska 1.430 m
Nadm. výška obce 1.800 m
Počet vleků 34
Počet kotvových vleků 15
Počet sedačkových lanovek 17
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 150 km
Zelené/modré sjezdovky 90 km
Červené sjezdovky 50 km
Černé sjezdovky 10 km

Domovská stránka - Web:

Ceník - Web: