Počasí Valmorel Počasí Valmorel


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 52
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Valmorel se nachází v blízkosti Vanoise, Lauziere a pohoří Beaufortain. Architektura tohoto městečka je navržena tak, aby co nejvíce korespondovala s přírodním prostředím. Domy jsou většinou obloženy břidlicí, nebo mají malovanou omítku technikou „trompe-l'oil“. Valmorel nabízí také dvoje lázně, za zmínku stojí zejména La Léchere Spa.

Lyžařská oblast Valmorel se rozprostírá v nadmořské výšce 1400 – 2832 m.n.m. a je součástí ski rezortu Grand Domaine, jehož rozloha činí 3600 ha. Samotný Valmorel nabízí více než 150 km sjezdovek a přes 50 vleků. 315 sněhových děl se stará o to, aby sjezdovky byly vždy v perfektním stavu. I zde se smí lyžovat mimo sjezdovky, což jistě potěší milovníky freeridu. Údolí Celliers spojuje s lyžařským areálem lanovka, z níž na návštěvníky čeká krásný výhled do alpského údolí.

V horní části lanovky Creve Coeur je zóna pro freeridery na lyžích nebo snowboardech. Boardercross je udržován a upraven tak, aby vyhovoval opravdu všem – jak začínajícím, tak i zkušeným snowboardistům. Začátečníkům se doporučuje stezka Biollene.

Aprés Ski
Mezi velmi populárními jsou bary, jako je Cafe Alpin, Ski Roc a Perce Neige. Ve městě fungují i koktejlové bary. Na noční tancovačku můžete vyrazit do nočního klubu Les Nuits Blanches. Na rádiu Valmorel (104,3 FM) zjistíte vždy aktuální informace o možnostech zábavy, stejně jako předpověď počasí a aktuální podmínky pro lyžování. Za večerní zábavou můžete vyrazit do kina. Netradiční podívanou můžete zažít ve vesnici Kanata, kde na vás čekají iglú.

Běžky:
43 km běžeckých tratí je rozděleno na dvě úrovně, pro začátečníky (poblíž vesnice Grand-Naves) a pro zkušené běžkaře (Grand-Plans), která otevírá cesty v nadmořské výšce mezi 1610 a 1800 m a umožňuje přístup do Bozon, kde se napojuje na cestu určenou psím spřežením a ski turistice.

Oblast Le Grand Domaine - střediska:   Valmorel
Nejvyšší bod střediska 2.550 m
Nejnižší bod střediska 1.400 m
Nadm. výška obce 1.400 m
Celkový počet sjezdovek 152 km
Zelené/modré sjezdovky 65 km
Červené sjezdovky 19 km
Černé sjezdovky 9 km

Domovská stránka - Web: