Navigace: Server Alpské.cz » Itálie » Varena
Server Italské.cz » Severní Itálie » Varena


Varena

Popis místa MAPA Ubytování v okolí Alpy Itálie


Varena je malebná malá vesnice ležící na úpatí Corno Nero ve Val di Fiemme. Patří do soustavy několika málo měst v celém Trentinu, která se pokladají za nejstarší obydlené oblasti. Významnou roli hraje i blízkost k náhorní plošině Lavazè Pass (10km), která láká do této oblasti turisty.

Údolí Val di Fiemme se rozprostírá na severu Itálie v oblasti Trentino, kde ho obklopují z jihu Fleimstalské Alpy a ze severu dolomitský masiv Latemar. Centrem oblasti, která spojuje 11 obcí, je město Cavalese odkud vede soustava lanovek do oblasti Malga Nuova (výšky 2229 m.n.m.). Oblast Val di Fiemme je známé lyžařským středisko, které slučuje pod jednotným skipasem „Val di Fiemme-Obereggen“ 5 skiareálů navíc je v celé oblasti platný i skipas „Dolomity SuperSki“ který spojuje 12 lyžařských oblastí. Val di Fiemme-Obereggen“ nabízí 105 km sjezdovek v oblastech Alpe Cermìs, Ski Center Latemar, Bellamonte-Alpe Lusia, Rolle, Lavazè-Oclini, 3 snowparky a bezplatný skibus. Sjezdovky sloučené pod „Dolomity SuperSki“ mají délku 1200 km.
O kvalitě zdejších lyžařských podmínek svědčí i fakt, že se tu dvakrát pořádalo Mistrovství světa v severském lyžování. Pravidelně se tu také konají závody Světového poháru v běhu na lyžích a probíhá zde závěrečná etapa Tour de Ski na jejímž konci čeká závodníky čtyřapůlkilometrové stoupání s průměrem 13 procent na sjezdovce Olympia III (Alpe Cermis). Na běžkaře čeká 150 km drah, které jsou připojené na trasu Marcialonga mezi Lago di Tesero, Passo Lavazé a Bellamonte.

Après-Ski
Après-Ski je v celém údolí Val di Fiemme velmi bohaté, sportovat můžete na zimním stadionu, nebo zajít za kulturou do kina, divadla, připraveny jsou i bohaté programy pro děti a folklórní či kulturní akce. Přímo ve Vareně se nachází obří betlém, který zabírá plochu 2500 m² a tvoří ho 90 biblických postav a 120 zvířat. Skrze betlém vede 700 m dlouhá cesta k jesličkám, takže si celý betlém můžete prohlédnou opravdu zblízka a být na malý okamžik jeho součástí.

Běžecké lyžování
O kvalitě zdejších lyžařských podmínek svědčí i fakt, že se tu dvakrát pořádalo Mistrovství světa v severském lyžování. Na běžkaře čeká 150 km drah, které jsou připojené na trasu Marcialonga mezi Lago di Tesero, Passo Lavazé a Bellamonte. Na Lavazèpass ve výšce 1.800 m se nachází vysokohorské stopy, které jsou určené zkušeným lyžařům, nejdelší trať se nachází v Deutschnofen-Petersbergu (20 km).

Oblast Val di Fiemme / Obereggen - střediska:  • Bellamonte • Carano • Cavalese • Tesero • Ziano • Valfloriana • Castello • Varena • Panchia • Daiano

Ceník
Dolomiti Superski pass: 53 EUR/dospělý/den
Dolomiti Superski pass: 270 EUR/dospělý/6 dní
 

Domovská stránka - Web: www.comune.varena.tn.it
Ceník - Web: www.dolomitisuperski.com

 

    Nejvyšší bod střediska 2.415 m
Nejnižší bod střediska 860 m
Počet vleků 42
Počet kotvových vleků 7
Počet sedačkových lanovek 28
Počet kabinkových lanovek 7
Celkový počet sjezdovek 105 km
Zelené/modré sjezdovky 39 km
Červené sjezdovky 48,5 km
Černé sjezdovky 17,5 km


Reklama
Jeseníky Jeseníky Jeseníky