PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

V centru Val di Fiemme položené Ziano je snové, malebné město, skvělý výchozí bod k výletům na vrcholky Latemar a pásma Langorai. Krajina, půvabná svými rozlehlou zasněženou plochou a smrkovými lesy, které sahají až k okraji obce, kromě toho nabízí divadlo a různé restaurace, takže i mimo sjezdovky se rozhodně nebudete nudit.

Vleky se nacházejí v blízkosti místa a dostanete se k nim pohodlně skibusem. Příznivci běžkování najdou tratě přímo v místě. I ostatní místa ve Val di Fiemme lákají k výletu. Najdete tady kryté bazény, tenisové kurty, zimní stadión a kluziště v přírodě.

Val di Fiemme se rozprostírá na severu Itálie v oblasti Trentino, kde ho obklopují z jihu Fleimstalské Alpy a ze severu dolomitský masiv Latemar. Centrem oblasti, která spojuje 11 obcí, je město Cavalese odkud vede soustava lanovek do oblasti Malga Nuova (výšky 2229 m.n.m.). Oblast Val di Fiemme je známé lyžařským středisko, které slučuje pod jednotným skipasem „Val di Fiemme-Obereggen“ 5 skiareálů navíc je v celé oblasti platný i skipas „Dolomity SuperSki“ který spojuje 12 lyžařských oblastí. Val di Fiemme-Obereggen“ nabízí 105 km sjezdovek v oblastech Alpe Cermis, Ski Center Latemar, Bellamonte-Alpe Lusia, Rolle, Lavaze-Oclini, 3 snowparky a bezplatný skibus. Sjezdovky sloučené pod „Dolomity SuperSki“ mají délku 1200 km.

Apres-Ski
Val di Fiemme je spíše poklidnou lokalitou, přesto se tu však nudit nebudete. Místní restaurace nabízejí nejen krajové speciality, ale i tradiční kuchyni. Za zábavou můžete vyrazit do kina a připraveny jsou i bohaté programy pro děti a folklórní či kulturní akce.

Běžecké lyžování
O kvalitě zdejších lyžařských podmínek svědčí i fakt, že se tu dvakrát pořádalo Mistrovství světa v severském lyžování (1991,2003). Pravidelně se tu také konají závody Světového poháru v běhu na lyžích a probíhá zde závěrečná etepa Tour de Ski na jejímž konci čeká závodníky čtyřapůlkilometrové stoupání s průměrem 13 procent na sjezdovce Olympia III (Alpe Cermis). Na běžkaře čeká 150 km drah, které jsou připojené na trasu Marcialonga mezi Lago di Tesero, Passo Lavazé a Bellamonte. Na Lavazepass ve výšce 1.800 m se nachází vysokohorské stopy, které jsou určené zkušeným lyžařům, nejdelší trať se nachází v Deutschnofen-Petersbergu (20 km).

Oblast Val di Fiemme / Obereggen - střediska:  • Bellamonte • Carano • Cavalese • Tesero • Ziano • Valfloriana • Castello • Varena • Panchia • Daiano
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 3.269 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 975 m
Počet vleků 448
Počet kotvových vleků 145
Počet sedačkových lanovek 220
Počet kabinkových lanovek 83
Celkový počet sjezdovek 1.200 km
Zelené/modré sjezdovky 240 km
Červené sjezdovky 840 km
Černé sjezdovky 120 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Ziano. Web: www.offtrack.cz/cs