Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 63
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Via Lattea je jedinou lyžařskou oblastí, která se nachází v Piemontu. Celá oblast nabízí síť 400km sjezdovek, které jsou rozděleny do měnších skiareálů, kterých zde naleznete celkem 7 (Sestriere, Montgenevre, Sansicario, Claviere, Sauze d’Oulx, Pragelat a Cesana). V oblasti naleznete sjezdovky všech náročností, včetně několik míst vhodných pro free ride. V oblastech Pragelato a Sestriere je možné provozovat lyžování s přepravou v helikoptéře, takže dobrodruzi se mají na co těšit. Snowboardisté jistě ocení 3 moderní snowparky a děti nejrůznější dětské atrakce. Kdo neumí lyžovat, může se svěřit do rukou zdejších instruktorů a lyžařských škol.

Apres Ski
K aktivnímu odpočinku zde můžete využít kluziště, turistické trasy a zkušené průvodce, kteří s vámi absolvují výlet na lyžích, či sněžnicích. Pro klidnější trávení volného času tu jsou disko bary, hospůdky a příjemné restaurace plné místních specialit.

Běžecké lyžování
V okolí naleznete 25 km běžeckých tratí z nichž největší výzvou je ta olympijská v Pragelatu. Tratě vedou překrásnou přírodní scenérií, která vám zpříjemní sportování. Tratě v Claviere a Montgenevre jsou zpoplatněny. Začátečníci zde také mohou absolvovat kurzy běžeckého lyžování.

Oblast Piemonte - střediska:  • Via Lattea • Monterosa
Nejvyšší bod střediska 2.808 m
Nejnižší bod střediska 1.380 m
Nadm. výška obce 1.509 m
Počet vleků 154
Celkový počet sjezdovek 400 km

Domovská stránka - Web: