PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Wolkenstein / Selva Gardena
Itálie » Severní Itálie » Wolkenstein / Selva Gardena

Wolkenstein / Selva Gardena

Jihotyrolský Wolkenstein se nachází ve výšce 1.563 m.n.m. a leží obklopen lyžařskými rezorty Val Gardeny v Dolomitech. Má výbornou dostupnost k horskému masívu Sassolungo, ale i k okruhu Sella Ronda.

Wolkenstein je součástí lyžařského rezortu Val Gardena, která se díky propojení s oblastí Dolomiti Superski a blízkým Alpe di Siusi se stala doslova rájem všech vyznavačů zimních sportů. Se skipasem „Dolomity SuperSki“ máte přístup ke všem vlekům a lanovkám v Dolomitech a propojeným sjezdovkám obklopující oblast Sella, jejichž celková délka činí 1220 km. Celková délka sjezdovek Val Gardeny činí 175 km a platí zde „Val Gardena-Alpe di Siusi Skipass“.

Lyžařský resort disponuje snowparkem „Piz Sella“ který se nachází přímo na Sellarondě v nadmořské výšce 2158 m.n.m. Park o celkové délce 750 m je vodný pro rodiny, čemuž je přizpůsobena většina atrakcí. Pro freestylové nadšence funguje Val Gardena Super Freestyle program, který umožňuje učit se přímo od profesionálů skoky a triky. Snowboardistům jsou k dispozici nejrůznější atrakce v celé oblasti: boarder cross v Passo Sella, boarder cross v oblasti Comici/Piz Sella, přírodní half pipe při vleku Sotsaslong a Fun Park pro děti v Alpe di Siusi.

Apres-Ski
Apres-Ski je zde velmi bohaté díky početné nabídce služeb. Za zábavou lze vyrazit do hospůdek, klubů a barů. Podél sjezdovek se nachází několik chat, kde je možné si odpočinout u dobrého jídla, či nápoje. Relaxovat můžete ve wellness centrech, bazénu, nebo sauně. Další sportovní vyžití zajišťují početná sportovní centra, kde můžete hrát tenis, ping pong, calcetto, nebo si vyzkoušet horolezectví na umělé stěně. V okolí se nachází i několik muzeí, za doporoučení stojí: „Museum Gherdëina“ v Ortisei (kulturní, historické a přírodní exponáty týkající se údolí Gardena), Ladinské muzeum „"Ciastel de Tor"“, Archeologické muzeum v Bolzanu a Messnerovo horské muzeum – zámek Firmiano. V St. Christině se nachází mlékárenské muzeum, které je součástí skutečné moderní výrobny mléčných produktů. Na hranici mezi Wolkensteinem a St. Christinou leží renesanční hrad „Fischburg“, který momentálně vlastní baron Andrea Franchetti a tudíž není veřejnosti přístupný, ale i tak by mohl posloužit jako cíl výletu po okolí.

Běžecké lyžování
Oblastí vedou 4 běžecké tratě: Selva Gardena – Vallunga (12 km), S. Cristina - Monte Pana (37 km), Ortisei - Passo Pinei (4 km) a Alpe di Siusi - Alpe di Siusi (60 km). Navíc Německá lyžařská asociace, vytvořila ve Wolkensteinu „Nordic Active Park“, který v zimě slouží pro běžecké lyžování a chůzi na sněžnicích. Park začíná u sportovního centra Carabinieri a vede na konec údolí, kde se nachází vstup na běžecké tratě.

Oblast Val Gardena / Gröden - střediska:   St. Christina/S. Cristina • St. Ulrich/Ortisei • Wolkenstein/Selva Gardena
Nejvyšší bod střediska 2.518 m
Nejnižší bod střediska 1.060 m
Nadm. výška obce 1.563 m
Počet vleků 83
Počet kotvových vleků 28
Počet sedačkových lanovek 45
Počet kabinkových lanovek 10
Celkový počet sjezdovek 175 km
Zelené/modré sjezdovky 52 km
Červené sjezdovky 105 km
Černé sjezdovky 18 km

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Wolkenstein / Selva Gardena. Web: www.offtrack.cz/cs