PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » St. Christina / S. Cristina
Itálie » Severní Itálie » St. Christina / S. Cristina

St. Christina / S. Cristina

St. Christina / S. Cristina je velmi stará vesnice nacházející se v oblasti Val Gardena v Italských Dolomitech. 93% obyvatel se řadí k ladinské jazykové skupině, ladinština se dokonce jako předmět vyučuje na školách a zaslechnout ji můžete v místním rádiu i televizi.

St. Christina / S. Cristina je součástí lyžařského rezortu Val Gardena, která se díky propojení s oblastí Dolomiti Superski a blízkým Alpe di Siusi se stala doslova rájem všech vyznavačů zimních sportů. Se skipasem „Dolomity SuperSki“ máte přístup ke všem vlekům a lanovkám v Dolomitech a propojeným sjezdovkám obklopující oblast Sella, jejichž celková délka činí 1220 km. Celková délka sjezdovek Val Gardeny činí 175 km a platí zde „Val Gardena-Alpe di Siusi Skipass“. Lyžařský resort disponuje snowparkem „Piz Sella“ který se nachází přímo na Sellarondě v nadmořské výšce 2158 m.n.m. Park o celkové délce 750 m je vodný pro rodiny, čemuž je přizpůsobena většina atrakcí. Pro freestylové nadšence funguje Val Gardena Super Freestyle program, který umožňuje učit se přímo od profesionálů skoky a triky. Snowboardistům jsou k dispozici nejrůznější atrakce v celé oblasti: boarder cross v Passo Sella, boarder cross v oblasti Comici/Piz Sella, přírodní half pipe při vleku Sotsaslong a Fun Park pro děti v Alpe di Siusi.

Apres-Ski
Apres-Ski je zde velmi bohaté díky početné nabídce služeb. Za zábavou lze vyrazit do hospůdek, klubů a barů. Podél sjezdovek se nachází několik chat, kde je možné si odpočinout u dobrého jídla, či nápoje. Relaxovat můžete ve wellness centrech, bazénu, nebo sauně. Další sportovní vyžití zajišťují početná sportovní centra, kde můžete hrát tenis, ping pong, calcetto, nebo si vyzkoušet horolezectví na umělé stěně. V okolí se nachází i několik muzeí, za doporoučení stojí: „Museum Gherdëina“ v Ortisei (kulturní, historické a přírodní exponáty týkající se údolí Gardena), Ladinské muzeum „"Ciastel de Tor"“, Archeologické muzeum v Bolzanu a Messnerovo horské muzeum – zámek Firmiano. Přímo v St. Christině se nachází mlékárenské muzeum, které je součástí skutečné moderní výrobny mléčných produktů. Na hranici mezi Wolkensteinem a St. Christinou leží renesanční hrad „Fischburg“, který momentálně vlastní baron Andrea Franchetti a tudíž není veřejnosti přístupný, ale i tak by mohl posloužit jako cíl výletu po okolí.

Běžecké lyžování
Oblastí vedou 4 běžecké tratě: Selva Gardena – Vallunga (12 km), S. Cristina - Monte Pana (37 km), Ortisei - Passo Pinei (4 km) a Alpe di Siusi - Alpe di Siusi (60 km). Navíc Německá lyžařská asociace, vytvořila v oblasti Vallunga „Nordic Active Park“, který v zimě slouží pro běžecké lyžování a chůzi na sněžnicích. Park začíná u sportovního centra Carabinieri a vede na konec údolí, kde se nachází vstup na běžecké tratě. St. Christinou vedou tři tratě a jedna cesta. 3 km tratí jsou snadné, 6 km má převýšení 100 m a 8 km převýšení 150 m, tratě vedoucí k Seiser Alm (7,5 km) jsou středně obtížné.

Oblast Val Gardena / Gröden - střediska:   St. Christina/S. Cristina • St. Ulrich/Ortisei • Wolkenstein/Selva Gardena
Nejvyšší bod střediska 2.518 m
Nejnižší bod střediska 1.060 m
Nadm. výška obce 1.428 m
Počet vleků 83
Počet kotvových vleků 28
Počet sedačkových lanovek 45
Počet kabinkových lanovek 10
Celkový počet sjezdovek 175 km
Zelené/modré sjezdovky 52 km
Červené sjezdovky 105 km
Černé sjezdovky 18 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě St. Christina / S. Cristina. Web: www.offtrack.cz/cs