PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Zillertal Arena

Zillertal Arena


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 52
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Zillertal Arena leží v bočním údolí, které vede východo-západním směrem a do hlavního údolí ústí poblíž Zell am Ziller. Je největší lyžařskou oblastí údolí Zillertal. Zillertal Arena vznikla spojením středisek Zell, Gerlos, Wald-Königsleiten a Krimml.

Bránou do Zillertal Areny je Wald-Königsleiten, který leží v nádherném alpském prostředí. Kromě mnoha sportovních i kulturních možností nabízí atrakci v podobě nejvýše položeného planetária v Evropě.

Geografické a historické centrum Zillertalu je Zell am Ziller. Z této malé romantické obce se otvírá výhled na okolní horské masivy Zillertalu. Ve 1300 metrů nad mořem je položený Gerlos, který nabízí nejen zábavu na více než 100 km okolních sjezdovek, ale i světově proslulé apres ski párty. Městečko Gerlos je stále ještě původní. Malebné domy s bohatě zdobenými štíty a dřevěnými balkony určují místní ráz. Nejmladší člen Zillertal Areny je malý Krimml, který je proslavený kromě lyžařské nabídky i Krimmlskými vodopády patřícími se svými 400 metry k největším v Evropě. Další zajímavostí je zde osvětlená přírodní sáňkařská dráha.

Většina sjezdovek se nachází na severní straně údolí. Oblast nabízí i náročnější červené a černé sjezdovky například přímo nad Gerlosem na severním úbočí Isskogelu (2264 m) a Konigleitenspitze (2315 m) nebo na severovýchodních svazích Kreuzjochu (2559 m) nad Zell am Ziller. Pro freeridery je zde velké lákadlo v podobě jízdy v hlubokém sněhu podél kryté čtyřsedačky Krimml X-Press nad Gerlosem. V Gerlosu je také ráj pro snowboardisty v podobě jedinečného parku zvaného Boarder Town, který byl oceněný Tyrolskou pečetí kvality, jeden ze 3 nejlepších v Rakousku. V sezóně 2010/2011 byla zprovozněna další přepravní zařízení: 8mi místná kabina Falschbachbahn, 8mi místná kabinka Könighsleiten a 8mi místná Karspitzbahn.

V Zillertal Areně platí skipas:
- Zillertal Arena Skipass – platí pro skiareál Zillertal Arena - Gerlos a od 2 dnů platnosti navíc i pro skiareál Wildkogel v Neukirchen am Grossvenediger; platnost max. 3 a 1/2 dne
- Zillertaler Super Skipass – platí pro celou oblast Zillertalu ve všech jeho skiareálech; platnost od 4 dnů

Apres-Ski
Zillertal Arena je známá pro své bohaté Aprés Ski. Skvělou zábavu nabízí více než 30 chat a barů rozmístěných po celé oblasti. V místě můžete využít i několika sáňkařských drah, nejdelší se nachází na Hainzenbergu měří 7 km a vychutnat si na ní můžete i večerní sáňkování. Městečko Zell disponuje osvětlenou ledovou plochou, která láká návštěvníky nejen na klasické bruslení, ale i na hokej. Okolí je velmi vhodné také pro zimní turistiku.

Běžecké lyžování
Na běžkaře čekájí 4 tratě: Loipe Schönachtal – Stinkmoosalm (ca. 6 km), Loipe Innertal - Alpina - Schönachtal (ca. 6 km), Höhenloipe auf der Gerlosplatte (9 km) a přírodní stopa v Königsleiten.

Oblast Zillertal - střediska:  Zillertal Arena • Finkenberg • Fügen • Mayrhofen - Hippach • Zell am Ziller • Hintertux • Hochfügen - Hochzillertal • Kaltenbach
Nejvyšší bod střediska 2.500 m
Nejnižší bod střediska 580 m
Počet vleků 50
Počet kotvových vleků 19
Počet sedačkových lanovek 22
Počet kabinkových lanovek 9
Celkový počet sjezdovek 166 km
Zelené/modré sjezdovky 42 km
Červené sjezdovky 114 km
Černé sjezdovky 10 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Zillertal Arena. Web: www.offtrack.cz/cs