PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Alpbach

Vesnice Alpbach je považována za jednu z nejkrásnějších v celém Tyrolsku. Nachází se na slunné plošině Alpbachtalu v nadmořské výšce 1000 m.n.m. Vesnička je postavena v typickém horském stylu, takže zapadá do rázu krajiny, před několika lety se proslavila, když se zde konal mezinárodní Evropský kongres, který tu má každoroční tradici a na který se sjíždějí významné osobnosti, které působí na poli vědy, techniky, politiky a kultury.

Klidné lyžařské středisko Alpbachtal patří do skupiny Kitzbühelských Alp. leží nedaleko Zillertalu pod západním úbočím pohoří Wildschönau. Relativně tiché lyžařské středisko Alpbachtal disponuje sjezdovými tratěmi všech náročností.

Oblíbené je hlavně mezi začátečníky, středně pokročilými lyžaři a snowboardisty. Nejobtížnější sjezdovkou je sjezdovka FIS Hornboden–Mittelstation s délkou 1 km a převýšením 450 m. Pro snowboardisty je připravený funpark Wiedersberger Horn s halfpipe, jumpy a slidy. Je zde ale i možnost jízdy v hlubokém prašanu u Wiedersberger Horn.

Apres-Ski
Mezi další sportovní zimní možností patří sáňkování, bruslení na ledě, jízda sáněmi tažených koňským spřežením, tenis v kryté hale, squash, paragliding a ski-kiting.

Běžecké lyžování
Běžkaři mají v údolí upravované běžkařské tratě Seenloipe a Bergfeldloipe. K dispozici je v přilehlém okolí více než 20 km středně obtížných až obtížných tratí. Nejdelší začíná na Ost-Luegergraben a je dlouhá asi 8 km.

Oblast Alpenbachtal - střediska:  Alpbach • Breitenbach • Reith • Kramsach
Nejvyšší bod střediska 2.025 m
Nejnižší bod střediska 670 m
Nadm. výška obce 1.000 m
Počet vleků 21
Počet kotvových vleků 13
Počet sedačkových lanovek 5
Počet kabinkových lanovek 3
Celkový počet sjezdovek 54 km
Zelené/modré sjezdovky 15 km
Červené sjezdovky 34 km
Černé sjezdovky 5 km