PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Breitenbach

Malebná vesnička Breitenbach se nachází na levém břehu Innu. Vesnice si stále zachovává své tradice, mezi nejoblíbenější turistické atrakce patří muzeum hraček a místní netradiční zoo. Krásný výhled do Innského údolí na vás čeká na nedaleké hoře Plessinger. Na běžkaře tu čekají dvě upravované stopy spojující Angerberg a Mariastein.

Lyžařská oblast
Klidné lyžařské středisko Alpbachtal patří do skupiny Kitzbühelských Alp. leží nedaleko Zillertalu pod západním úbočím pohoří Wildschönau. Relativně tiché lyžařské středisko Alpbachtal disponuje sjezdovými tratěmi všech náročností.

Oblíbené je hlavně mezi začátečníky, středně pokročilými lyžaři a snowboardisty. Nejobtížnější sjezdovkou je sjezdovka FIS Hornboden–Mittelstation s délkou 1 km a převýšením 450 m. Pro snowboardisty je připravený funpark Wiedersberger Horn s halfpipe, jumpy a slidy. Je zde ale i možnost jízdy v hlubokém prašanu u Wiedersberger Horn.

Apres-Ski
Mezi další sportovní zimní možností patří sáňkování, bruslení na ledě, jízda sáněmi tažených koňským spřežením, tenis v kryté hale, squash, paragliding a ski-kiting.

Běžecké lyžování
Běžkaři mají v údolí upravované běžkařské tratě Seenloipe a Bergfeldloipe. K dispozici je v přilehlém okolí více než 20 km středně obtížných až obtížných tratí. Nejdelší začíná na Ost-Luegergraben a je dlouhá asi 8 km.

Oblast Alpenbachtal - střediska:  Alpbach • Breitenbach • Reith • Kramsach
Nejvyšší bod střediska 2.025 m
Nejnižší bod střediska 600 m
Počet vleků 20
Počet kotvových vleků 12
Počet sedačkových lanovek 5
Počet kabinkových lanovek 3
Celkový počet sjezdovek 52 km
Zelené/modré sjezdovky 18 km
Červené sjezdovky 29 km
Černé sjezdovky 5 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Breitenbach. Web: www.offtrack.cz/cs