PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Alpenbachtal

Oblast Alpenbachtal

Klidné lyžařské středisko Alpbachtal patří do skupiny Kitzbühelských Alp. Leží nedaleko Zillertalu pod západním úbočím pohoří Wildschönau.

Relativně tiché lyžařské středisko Alpbachtal disponuje sjezdovými tratěmi všech náročností. Oblíbené je hlavně mezi začátečníky, středně pokročilými lyžaři a snowboardisty. Nejobtížnější sjezdovkou je sjezdovka FIS Hornboden–Mittelstation s délkou 1 km a převýšením 450 m.

Pro snowboardisty je připravený funpark Wiedersberger Horn s halfpipe, jumpy a slidy. Je zde ale i možnost jízdy v hlubokém prašanu u Wiedersberger Horn. Běžkaři mají v údolí upravované běžkařské tratě Seenloipe a Bergfeldloipe. Mezi další sportovní zimní možností patří sáňkování, bruslení na ledě, jízda sáněmi tažených koňským spřežením, tenis v kryté hale, squash, paragliding a ski-kiting. Do lyžařské oblasti Alpbachtal patří také obec Breitenbach, kde jsou připraveny běžecké tratě, jejichž souhrnná délka v celé oblasti dosahuje úctyhodných 130 km.

Na výběr máte ze dvou skipasů:
Alpbachtal Skipass – platí pro skiareály Alpbachtal / Wiedersberger Horn a Alpbach / Reitherkogel
Kitzbüheler Alpen Skipass – platí pro celou oblast Kitzbühelských Alp, tedy také pro lyžařské areály Kitzbühel, Brixental / Wilder Kaiser, Schneewinkel a Wildschönau

Oblast Alpenbachtal - střediska:  Alpbach • Breitenbach • Reith • Kramsach
Nejvyšší bod střediska 2.025 m
Nejnižší bod střediska 670 m
Počet vleků 21
Počet kotvových vleků 13
Počet sedačkových lanovek 5
Počet kabinkových lanovek 3
Celkový počet sjezdovek 54 km
Zelené/modré sjezdovky 15 km
Červené sjezdovky 34 km
Černé sjezdovky 5 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Alpenbachtal. Web: www.offtrack.cz/cs