PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Altenmarkt

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 7
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Středisko Altenmarkt/Radstadt leží 70 km jižně od Salzburku, v Tauerském pohoří, přímo v srdci sportovní lyžařské oblasti Ski Amadé. Altenmarkt je taktéž historické městečko a lanovky jsou vzdálené cca 1,5 km za městem. Přes Altermarkt se dá dostat do střediska Zauchensee. Radstadt je 700 let staré městečko s částečně zachovalými starými hradbami a masivními kruhovými věžemi. Pro lyžaře je to bezesporu jedinečný výchozí bod do celé oblasti zimních středisek v okolí Daschsteinu. Lyžařské středisko Altenmarkt/Radstadt je určené pro milovníky carvingového, tradičního sjezdového, ale i snowboardingu. Upravené sjezdové tratě jsou určené jak pro děti, začátečníky, tak i náročnější lyžaře.

Běžecké lyžování
Oblast disponuje více jak 220 km upravovaných běžeckých tratí a vstup na ně je bezplatný. Náročné lyžaře potěší vysokohorské tratě Zauchensee (6 km), Gnadenalm (10 km) a Roßbrand (12 km). Část běžeckých tratí nabízí i večerní lyžování. V zimě je Radstadt rájem běžkařů, jelikož délka upravovaných tratí činí 180 km, z čehož nejoblíbenější je 50 km dlouhá Taurská běžecká trasa.

Apres-Ski
Kdo by měl chuť po lyžování ještě sportovat, může se vydat na sáňkařské dráhy Hochnössler-Alm (4 km, osvětlená) a Schwemmberg (3,5 km), bruslit, nebo se projet na saních tažených koňmi.

Oblast Salzburg SportWelt - střediska:  Altenmarkt • Flachau • Wagrain • Filzmoos • Eben • St. Johann/Alpendorf • Zauchensee • Kleinarl/Flachauwinkl • Goldegg
Nejvyšší bod střediska 1.571 m
Nejnižší bod střediska 855 m
Počet vleků 6
Počet kotvových vleků 3
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 17 km
Zelené/modré sjezdovky 9 km
Červené sjezdovky 7.5 km
Černé sjezdovky 0.5 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Altenmarkt. Web: www.offtrack.cz/cs