PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Zauchensee

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 16
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Lyžařská oblast Zauchensee se nachází v Salcbursku a náleží k rozlehlé ski oblasti Salzburger Sportwelt a je zde platný skipas Ski Amade, který mimo jiné dohromady nabízí 760 km sjezdovek! Samotný ski areál Zauchensee, díky své nadmořské výšce 1016-2188 m n. m., zaručuje dobré sněhové podmínky až do dubna. Na sportovce zde čeká 44 km sjezdovek, které jsou obsluhovány 15 vleky. Návštěvníci mají možnost využít 3 černé, 12 červených a 10 modrých sjezdovek. Na lyžaře a snowboardisty, kteří mají rádi akční jízdu čeká 1,5 km dlouhá sjezdovka s překážkami.

Děti ocení možnosti lyžování které nabízí Kinderland - mohou si zde zabobovat, naučit se lyžovat, či využít teleskopický vlek a to vše pod vedením odborně proškoleného personálu. Na příjezdové dálnici (A10) se nachází zázemí ski areálu. Zde je možné koupit skipasy, využít převlékací kabinky. Zde je také možné si zakoupit či vypůjčit lyžařské, nebo snowboardové vybavení. Na Kogelalmu se nachází tréninkové centrum, kde je možné si domluvit i soukromé tréninky.

Apres ski
V zázemí při dolní stanici lanovek se nachází občerstvení a bar. Při stanici lanovky se nachází také občerstvení Unterbergalm. Další horské chaty jsou v blízkosti sjezdovek a mají širokou nabídku místních gastronomických specialit.

Běžecké lyžování
Běžkaři mohou využít jednoho z největších bežeckých center v regionu "Altenmarkt-Zauchensee", které nabízí 260 km běžeckých tratí vhodných jak pro klasickou techniku tak pro skating. Tauernská magistrála (68 km), zvaná Tauernloipe, spojuje celkem 6 míst oblasti Salzburger Sportwelt. Lyžaři mohou také využít 3 km dlouhou trať nabízející večerní lyžování.

Oblast Salzburg SportWelt - střediska:  Altenmarkt • Flachau • Wagrain • Filzmoos • Eben • St. Johann/Alpendorf • Zauchensee • Kleinarl/Flachauwinkl • Goldegg
Nejvyšší bod střediska 2.188 m
Nejnižší bod střediska 1.016 m
Počet vleků 15
Počet kotvových vleků 5
Počet sedačkových lanovek 6
Počet kabinkových lanovek 4
Celkový počet sjezdovek 25
Zelené/modré sjezdovky 10
Červené sjezdovky 12
Černé sjezdovky 3

Stránky skiareálu - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Zauchensee. Web: www.offtrack.cz/cs