Server Alpské.cz » Alpy - Rakousko » Oblast Axamer Lizum

Oblast Axamer Lizum

Online kamera Online kamera Kamery v okolí

Počasí Axams Počasí Axams


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 10
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Oblast Axamer Lizum leží uprostřed lyžařské oblasti Innsbruck. Tato oblast hostila již dvakrát zimní Olympijské hry v letech 1964 a 1976.

Krásné lyžování poskytují v oblasti Axamer Lizum dvě dominanty – Hoadl (2.340 m) na který vede rychlá pozemní lanovka a Birgitzöpfl (2 100 m). Sjezdy z Birgitzköpfelu jsou určeny pro zkušenější lyžaře, kteří budou zaručeně nadšeni z černé sjezdovky, která pro náročnost terénu není upravována a je proto ponechána svému osudu.

Další náročnější sjezdovkou je Axamer Abfahrt, která je dlouhá 7 km a její převýšení dosahuje 1370 m. Ideální podmínky jsou zde ale i pro rodinné lyžování či pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře.

Z vrcholu Hoadlu je pěkný rozhled až na Innsbruck, Alpy - přes Seefeld až k Zugspitze, na Patscherkofel stejně tak jako do údolí Zillertal a Stubaital.

Dostatečné množství sněhu je v této oblasti zaručeno od počátku prosince do konce dubna. Ve středisku jsou kromě lyžování a snowboarding výborné podmínky pro běžky. Dobře upravované jsou stezky náhorní plošiny kolem obce Axams. Dále si zde můžete zahrát curling nebo si zabruslit na obřím kluzišti. Odpočinout si můžete ve Freizeitzentrum, kde je k dispozici krytý bazén s vytápěnou venkovní částí a velký areál se saunami.

Lyžařský areál tvoří 5 oblastí na jeden společný SKIPAS: Hungerburg - Seegrube, Igls - Patscherkofel, Tulfes - Glungezer, Mutters - Mutterahlm a Axamer Lizum (dějiště zimních olympiád). Oblast je součástí jednotného skipasu Olympia Skiworld Innsbruck.

Oblast Axamer Lizum - střediska:  Götzens