Navigace: Server Alpské.cz » Rakousko » Oblast Axamer Lizum


Oblast Axamer Lizum

Popis místa Ubytování v okolí Alpy

Online kamera On-line kamera v blízkosti místa
Předpověď počasí Axams Předpověď počasí Axams


Aktuálně: sníh v údolí 125 cm, sníh na vrchu 180 cm, provoz V provozu, lanovky v provozu 1 z 10
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy


Oblast Axamer Lizum leží uprostřed lyžařské oblasti Innsbruck. Tato oblast hostila již dvakrát zimní Olympijské hry v letech 1964 a 1976.

Krásné lyžování poskytují v oblasti Axamer Lizum dvě dominanty – Hoadl (2.340 m) na který vede rychlá pozemní lanovka a Birgitzöpfl (2 100 m). Sjezdy z Birgitzköpfelu jsou určeny pro zkušenější lyžaře, kteří budou zaručeně nadšeni z černé sjezdovky, která pro náročnost terénu není upravována a je proto ponechána svému osudu. Další náročnější sjezdovkou je Axamer Abfahrt, která je dlouhá 7 km a její převýšení dosahuje 1370 m. Ideální podmínky jsou zde ale i pro rodinné lyžování či pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře.

Z vrcholu Hoadlu je pěkný rozhled až na Innsbruck, Alpy - přes Seefeld až k Zugspitze, na Patscherkofel stejně tak jako do údolí Zillertal a Stubaital.

Dostatečné množství sněhu je v této oblasti zaručeno od počátku prosince do konce dubna. Ve středisku jsou kromě lyžování a snowboarding výborné podmínky pro běžky. Dobře upravované jsou stezky náhorní plošiny kolem obce Axams. Dále si zde můžete zahrát curling nebo si zabruslit na obřím kluzišti. Odpočinout si můžete ve Freizeitzentrum, kde je k dispozici krytý bazén s vytápěnou venkovní částí a velký areál se saunami.

Lyžařský areál tvoří 5 oblastí na jeden společný SKIPAS: Hungerburg - Seegrube, Igls - Patscherkofel, Tulfes - Glungezer, Mutters - Mutterahlm a Axamer Lizum (dějiště zimních olympiád). Oblast je součástí jednotného skipasu Olympia Skiworld Innsbruck.

Oblast Axamer Lizum - střediska:  Götzens

Ceník
35,50 EUR/dospělý/den
21,50 EUR/dítě/den
183,00 EUR/dospělý/6 dní
106,50 EUR/dítě/6 dní
 

Domovská stránka - Web: www.axamer-lizum.at
Ceník - Web: www.axamer-lizum.at/de/winter/unsere-tickets-preise.html

 

    Nejvyšší bod střediska 2.340 m
Nejnižší bod střediska 1.583 m
Počet vleků 9
Počet kotvových vleků 3
Počet sedačkových lanovek 6
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 41 km
Zelené/modré sjezdovky 4 km
Červené sjezdovky 27 km
Černé sjezdovky 10 km

Reklama
Velká Fatra Velká Fatra Velká Fatra