Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 4
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Götzens je malé městečko, které se nachází 7 km od Innsbrucku. Leží mezi lyžařskými středisky Axamer Lizum a Muttereralm, díky čemuž nabízí širokou škálu zimních aktivit.

Krásné lyžování poskytují v oblasti Axamer Lizum dvě dominanty – Hoadl (2.340 m) na který vede rychlá pozemní lanovka a Birgitzöpfl (2 100 m). Sjezdy z Birgitzköpfelu jsou určeny pro zkušenější lyžaře, kteří budou zaručeně nadšeni z černé sjezdovky, která pro náročnost terénu není upravována a je proto ponechána svému osudu. Další náročnější sjezdovkou je Axamer Abfahrt, která je dlouhá 7 km a její převýšení dosahuje 1370 m. Ideální podmínky jsou zde ale i pro rodinné lyžování či pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře.

Z vrcholu Hoadlu je pěkný rozhled až na Innsbruck, Alpy - přes Seefeld až k Zugspitze, na Patscherkofel stejně tak jako do údolí Zillertal a Stubaital.

Dostatečné množství sněhu je v této oblasti zaručeno od počátku prosince do konce dubna. Ve středisku jsou kromě lyžování a snowboarding výborné podmínky pro běžky. Dobře upravované jsou stezky náhorní plošiny kolem obce Axams. Dále si zde můžete zahrát curling nebo si zabruslit na obřím kluzišti. Odpočinout si můžete ve Freizeitzentrum, kde je k dispozici krytý bazén s vytápěnou venkovní částí a velký areál se saunami.

Lyžařský areál tvoří 5 oblastí na jeden společný SKIPAS: Hungerburg - Seegrube, Igls - Patscherkofel, Tulfes - Glungezer, Mutters - Mutterahlm a Axamer Lizum (dějiště zimních olympiád). Oblast je součástí jednotného skipasu Olympia Skiworld Innsbruck

Oblast Axamer Lizum - střediska:  Götzens
Nejvyšší bod střediska 2.340 m
Nejnižší bod střediska 830 m
Počet vleků 21
Počet kotvových vleků 9
Počet sedačkových lanovek 9
Počet kabinkových lanovek 3
Celkový počet sjezdovek 75,5 km
Zelené/modré sjezdovky 17 km
Červené sjezdovky 44 km
Černé sjezdovky 14,5 km