PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Courchevel

Courchevel se nachází v regionu Savoie a spadá do lyžařského rezortu Trois Vallées. Rozkládá se dohromady v pěti nadmořských výškách (1100, 1300, 1550, 1650 a 1850 m.n.m.) podle nichž jsou pojmenovány jeho jednotlivé části. Jednotlivé části Courchevelu propojuje autobusová nebo lanovková doprava a přepravní časy jsou skutečně minimální. Celá oblast je ideálním místem pro všechny typy zimních sportů, 563 sněhových děl se stará o dokonalou kvalitu sněhu, sjezdovky dosahují délky 150 km a zahrnují všechny úrovně obtížnosti. Potřebám začátečníků budou vyhovovat ZEN zóny, které zohledňují jejich bezpečnost a také sdružují zelené a modré sjezdovky. Velmi zajímavou atrakcí, kterou můžete vyzkoušet je „Stop“ zóna, která vyzkouší vaše lyžařské dovednosti. Děti jistě zaujme „indiánská sjezdovka“ s širokou nabídkou aktivit, od hledání Šedého vlka až po objevování indiánských rituálů. Na náročné sportovce čekají snowcrossová trať a railpark, který by měl pomalu nahradit dřívější snowpark.

Apres-Ski
Přímo při svazích Courchevelu naleznete 10 restaurací, kde můžete poobědvat, nebo posedět při teplém nápoji. Ve městě naleznete i čajovny, bary a hospůdky, kde zažijete velmi příjemnou rodinnou atmosféru. Za nočním životem můžete vyrazit do nočních klubů a piano-barů, kde se často pořádají koncerty. Dokonce zde naleznete i restaurace, vyznamenané Michelinskými hvězdami, které svědčí o jejich kvalitě.

Běžecké lyžování
K dispozici je 66 km tratí, které vás provedou úchvatnou přírodní scenérií o kterou v Savoie není nouze!

Oblast Trois Vallées - střediska:   Val Thorens • Courchevel • La Tania • Les Menuires • Méribel/Mottaret
Nejvyšší bod střediska 2.738 m
Nejnižší bod střediska 1.300 m
Počet vleků 63
Počet kotvových vleků 34
Počet sedačkových lanovek 19
Počet kabinkových lanovek 10
Celkový počet sjezdovek 150 km
Zelené/modré sjezdovky 88 km
Červené sjezdovky 48 km
Černé sjezdovky 14 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Courchevel. Web: www.offtrack.cz/cs