PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Méribel / Mottaret

Méribel / Mottaret

Středisko Meribel/Mottaret se nachází v Savoie a nabízí nejlepší přístup do celé lyžařské oblasti Les Trois Valées. Kvalitu zdejších sjezdovek dokazuje spolupořadatelství ZOH konaných v roce 1992 v Albertville. Celé středisko je postaveno v typicky savojském stylu, místní architektura využívá kamene a světlého dřeva tak, aby domy co nejvíce zapadaly do okolní krajiny. Mottaret se skládá ze tří částí položených v různé nadmořské výšce. Mottaret a Meribel jsou v podstatě samostatná střediska, které se nacházejí 3 km od sebe ve stejném údolí a propoují je skibusy a lanovky.

Mottaret nabízí nejlepší propojení s lyžařským rezortem Les Trois Valées. Neleznete tu sjezdovky všech obtížností a oblast Mont Vallon a Mont de La Chambre je vhodná pro freeride. Meribelské sjezdovky ocení zejména začátečníci a rodiny s dětmi. Náročné lyžaře potěší sjezdovky Combe Vallon (2,8 km, převýšení 794 m) a Les Bosses (1 km, převýšení 350 m). Spojení s rezortem Les 3 Vallées rozšiřuje možnosti lyžování na další oblasti. K dipozici se nabízí několik snowparků (Moon Park a Plattieres) a tzv. Zen zóna pro lyžařské začátečníky a děti. Snowpark Plattieres byl nedávno renovován tak, aby byl vhodný pro začátečníky i pokročilé. Nabízí spousty skoků a half pipe. Moon Park se dělí dle obtížnosti na modrou, červenou a černou trať, přičemž na každé naleznete spoustu atrakcí typu: whoop, table, rail a box. Část parku, Le P'tit Moon, je vyhrazena dětem (6-12 let), které se tu učí pod dohledem instruktora zdolávat jednotlivé překážky.

Apres-Ski
Mottaret nabízí spíše skromnější společenský život, než Meribel, který je spojený s bujarým nočním životem. Olympijský zimní stadión v Meribel nabízí kluziště, bazén, squashové kurty, bowling, fitness, taneční studio, umělou horolezeckou stěnu a masážní salon. K aktivnímu odpočinky vybízí nabízené aktivity: jízda na sněžných skútrech, jízda psím spřežením, večerní sjezdy s pochodněmi, paragliding a výlety na sněžnicích. V obou městech naleznete restaurace, bary a hospůdky.

Běžecké lyžování
V oblasti se nalézají upravené běžecké tratě spojující Méribel se středisky La Tania a Courchevel a též trasy pro pěší turistiku.

Oblast Trois Vallées - střediska:   Val Thorens • Courchevel • La Tania • Les Menuires • Méribel/Mottaret
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 2.952 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 1.400 m
Počet vleků 53
Počet kotvových vleků 19
Počet sedačkových lanovek 18
Počet kabinkových lanovek 16
Celkový počet sjezdovek 150 km
Zelené/modré sjezdovky 85 km
Červené sjezdovky 47 km
Černé sjezdovky 18 km

Ceník Meribel-Mottaret - Web: 

Ceník - Le 3 Vallées - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Méribel / Mottaret. Web: www.offtrack.cz/cs