PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Engelberg

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 18
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Lyžařské středisko Engelberg se nachází v Urnských Alpách. Díky své poloze nabízí středisko výborné lyžařské podmínky až do pozdního jara. Celkem 82 km tratí nabízí vhodné podmínky jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře. Snowpark sice nepatří mezi nejvíce vybavené, ale na poptávku je možné obtížnější atrakce postavit. K dispozici jsou dva volně stojící skoky, a boxy. Také zde naleznete plochu určenou pro freeride.

Apres-Ski
Oblast má širokou nabídku cest a tras určených pro zimní turistiku a výlety na sněžnicích. V Brunni, Führenalpu a Gerschnialpu se nachází upravované sáňkařské tratě. Rodiny s dětmi jistě potěší zábavní park na ledovci, kde se můžete klouzat a jezdit na čemkoliv, třeba na skibobu, nebo magickém koberci.

Běžecké lyžování
Okolím vedou tři turistické trasy: Gerschnialp – Untertrübsee (10 km/ 1300 m.n.m.), Talloipe Engelberg (25 km/1100 m.n.m) a Trübsee (4 km /1800 m.n.m.). Všechny tratě jsou zpoplatněny a nabízí zázemí v podobě šatny, mládež do 16 let má užívání tratí zdarma. Ve sportovním parku můžete vyzkoušet trať Světového poháru (1,5 km) , kde se dvakrát týdně pořádá také večerní lyžování.

Oblast Urner Alpen - střediska:   Andermatt-Gemsstock • Engelberg • Melchsee-Frutt
Nejvyšší bod střediska 3.020 m
Nejnižší bod střediska 1.600 m
Počet vleků 25
Celkový počet sjezdovek 82 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Engelberg. Web: www.offtrack.cz/cs