PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Hasliberg

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 13
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Hasliberg, jehož rozloha činí 41,7 km2, se nachází v údolí Haslital a je souměstím čtyř vesnic Hohfluh, Wasserwendi, Goldern a Reuti. Příroda, kterou všude kolem naleznete, láká nejen k aktivní, ale i k rodinné dovolené. Hasliberg je zimním lyžařským centrem, které je dobře dopravně propojeno s větším městem Meiringen autem i kabinkovou lanovkou. Z údolí Haslital na vás čeká i fascinující pohled na blízké vrcholky Glogghüs, Hochstollen a Rothorn. Hasliberg a jeho okolí nejsou nadarmo označeny švýcarskou pečetí kvality „Familien willkommen“, neboť okolní sjezdovky mohou nabídnout bohatý program právě pro děti, snowboardisty a v neposlední řadě i lyžaře.

Hasliberg je součástí lyžařského střediska Meiringen – Hasliberg. Toto středisko disponuje více jak 60 km sjezdovek, výborně upravenými běžeckými tratěmi a turistickými cestami. Na snowboardisty čeká snowboard park a na děti kids-park se zkušenými lyžařskými instruktory. Pro nejmenší je vhodná zejména oblast Axalp nebo Brienz s dětskými vleky, a novou tří-sedačkovou lanovkou. Na své si přijdou na speciálně upravených tratích i sáňkaři a nudit se nebudou ani bruslaři. Oblast nabízí i bohaté kulturní vyžití a volnočasové aktivity. Prohlédnout si můžete i nedaleké muzeum Sherlocka Holmese v Meiringenu. Muzeum je umístěno v malém kostelíku, expozice sestává z dobových předmětů a věcí vztahujících se k postavě Holmese.

Běžecké lyžování
V okolí Haslibergu se nachází cca 35km upravených běžeckých tratí, které vedou okolní přírodou. Běžecké tratě jsou zpoplatněné, za což je nabídnuto sportovcům zázemí ve formě sanitárních zařízení a převlékáren. Mezi Bidmi a Lischen vede nejzajímavější trasa, která skýtá pohled do údolí. V Gadamu se nalézá osvětlená, 5 km dlouhá trať.

Oblast Meiringen-Hasliberg - střediska:   Hasliberg • Meiringen
Nejvyšší bod střediska 2.430 m
Nejnižší bod střediska 1.080 m
Nadm. výška obce 1.160 m
Počet vleků 17
Počet kotvových vleků 8
Počet sedačkových lanovek 4
Počet kabinkových lanovek 5
Celkový počet sjezdovek 60 km
Zelené/modré sjezdovky 18 km
Červené sjezdovky 36 km
Černé sjezdovky 6 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Hasliberg. Web: www.offtrack.cz/cs