PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Meiringen

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 13
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Městečko Meiringen, se svým počtem obyvatel blížící se 5000, je největším městěm v Oberhasli. Jeho poloha je situována do bernského Haslital Oberlandu, od Luzernu a Bernu je vzdáleno přibližně hodinu cesty autem. Město obklopuje horská krajina a pamětihodnosti tematicky spojené s vodou, které se váží k záplavám, které město postihly v roce 2005.

Meiringen nabízí mnoho možností, jak využít volný čas. Se zimou se z městečka stává součást velkého lyžařského centra Meiringen-Hasliberg. Nachází se zde 60 km sjezdovek a dalších 35 km běžkařských tratí. Pro děti je každou zimu připraven dětský park s lyžařskou školičkou v Bidmi. V oblasti se nachází také krytý bazén. Ve městě nabízí spousta krámků turisticky zajímavé zboží a hustá síť služeb organizuje nejrůznější svátky a oslavy, takže se návštěvníci nenudí ani večer. V centru, v malém kostelíku, se nachází muzeum Sherlocka Holmese, jehož expozice sestává z dobových předmětů a věcí vztahujících se k literární postavě proslulého detektiva.

Meiringen je součástí lyžařského střediska Meiringen-Hasliberg, které disponuje více jak 60 km sjezdovek, výborně upravenými běžeckými tratěmi a turistickými cestami. Na snowboardisty čeká snowboard park a na děti kids-park se zkušenými lyžařskými instruktory. Pro nejmenší je vhodná zejména oblast Axalp nebo Brienz s dětskými vleky, a novou tří-sedačkovou lanovkou. Na své si přijdou na speciálně upravených tratích i sáňkaři a nudit se nebudou ani bruslaři.

Snowboarding V středisku Meiringen-Hasliberg je vybudován Freestyle Park, který je kvalitním zázemím pro každého vyznavače této aktivity. Park byl navrhnut specialisty tak, aby splňoval vysoké požadavky sportovců. Nachází se v přibližné nadmořské výšce 1708 m.n.m. a disponuje mimo jiné i čtyřmi „skoky“ – 4, 12,12 a 20 metrů.

Běžecké lyžování V okolí Haslibergu se nachází cca 35km upravených běžeckých tratí, které vedou okolní přírodou. Běžecké tratě jsou zpoplatněné, za což je nabídnuto sportovcům zázemí ve formě sanitárních zařízení a převlékáren. Mezi Bidmi a Lischen vede nejzajímavější trasa, která skýtá pohled do údolí. V Gadamu se nalézá osvětlená, 5 km dlouhá trať.

Oblast Meiringen-Hasliberg - střediska:   Hasliberg • Meiringen
Nejvyšší bod střediska 2.430 m
Nejnižší bod střediska 1.080 m
Nadm. výška obce 602 m
Počet vleků 17
Počet kotvových vleků 8
Počet sedačkových lanovek 4
Počet kabinkových lanovek 5
Celkový počet sjezdovek 60 km
Zelené/modré sjezdovky 18 km
Červené sjezdovky 36 km
Černé sjezdovky 6 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Meiringen. Web: www.offtrack.cz/cs