PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » La Norma

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 12
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Na okraji parku National de la Vanoise se nachází La Norma. Její poloha je 10 minut jízdy od sjezdu z dálnice v blízkosti vlakového nádraží TGV v MODANE (4 hod. z Paříže vlakem) a přímo naproti tunelu Fréjus do Itálie. La Norma byla postavena v harmonii s okolními lesy a přilehlými horskými svahy. Celá oblast nabízí 185 km sjezdovek a 41 vleků.

La Norma je útulný lyžařský areál, který potěší milovníky sportu. Nachází se v nadmořské výšce 1350 m v Národním parku Vanoise, na malebné plošině pokryté stromy, odkud je nádherný výhled na Vanoise a na řeku Arc. Centrum La Normy zahrnuje zónu bez aut, zde se nachází centrální nákupní oblast. Obec leží na úpatí sjezdovek, takže není třeba auto a pokud je dostatek sněhu dá se sjet k vlekům přímo od ubytovacích zařízení.

Lyžařská oblast se rozkládá v nadmořské výšce mezi 1350 – 2750 m. Ski areál nabízí 65 km sjezdovek a 18 vleků a vlastní slalomový stadion La Fontaine aux Oiseaux, který schválila FIS pro konání významných závodů, včetně mistrovství „French Military Championships“ a „French Surf Alpine Trophy“. Jízda na snowboardu je povolena téměř na všech sjezdovkách.

Apres-Ski
Pro pěší výlety slouží Le Petit Bonheur stezka (34 km) po níž se můžete vydat třeba k tvrzi Esseillon, baroknímu kostelu Avrieux nebo až do vesnice Haute-Maurienne. Turisté se mohou vydat do okolí na výlet na sněžnicích. V La Normě nabízejí i možnost jízdy psím spřežením.

Běžecké lyžování
V okolí La Normy se nachází 6 km běžeckých tratí. Nejbližší běžecký areál se nachází v Bramans a disponuje 50 km tratí všech náročností.

Oblast Valfréjus - La Norma - Aussois - střediska:   La Norma • Valfréjus
Nejvyšší bod střediska 2.750 m
Nejnižší bod střediska 1.350 m
Nadm. výška obce 1.350 m
Počet vleků 18
Počet kotvových vleků 11
Počet sedačkových lanovek 6
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 65 km
Zelené/modré sjezdovky 28 km
Červené sjezdovky 33 km
Černé sjezdovky 4 km

Domovská stránka - Web: