Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 8
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Valfréjus je malé letovisko skryté mezi zalesněnými svahy údolí Maurienne, nacházející se v Savojských Alpách nedaleko italských hranic. Jedná se o moderní sídlo, které může zároveň nabídnout i tradiční venkovskou atmosférou. Díky poloze mimo centra masového turismu může poskytnout příjemnou rodinnou atmosféru. Centrum městečka je postaveno jako podkova kolem širokého konce údolí, takže sem za dobrého počasí téměř celý den svítí slunce. Většina slunečních teras, útulných barů a kaváren je snadno dosažitelná na lyžích.

Ski areál je spojen přes lanovku ORELLE s dalšími třemi lyžařskými středisky v okolí Maurienne. Valfréjus nabízí přes 65 km sjezdovek vhodných pro lyžaře všech úrovní a snowboardisty. V okolí je možné jezdit i freeride. Náročné pak jistě potěší snowpark v kterém udržují kvalitu sněhu sněžná děla. Valfréjus disponuje zejména modrými sjezdovkymi, pro začátečníky lze doporučit oblast Plateau d'Arrondaz, kde převažují zelené sjezdovky. Šestidenní skipas nabízí jeden den v lyžování v La Norma či Aussois, lze ho také rozšířit na celou oblast Maurienne Valley, odkud se můžete dopravit lanovkou to údolí Val Thorens a 3 Vallées, kde na vás čeká několik set kilometrů sjezdovek. Valfréjus drží ocenění kvality „Les p’tits Montagnards“, která zaručuje dobré zázemí pro děti. Tři dětské kluby se postarají o děti ve věku 6-17 let, které se zde mohou zúčastnit her, tematických procházek, interaktivního učení s loutkovým divadlem a dalších aktivit.

Apres-Ski
V centru města se nalézá několik restaurací, které vaří italské, francouzské a místní speciality. Areál střediska vlastní multi-účelové hřiště, které se v závislosti na ročním období používá k bruslení, hokeji, fotbalu a basketbalu. Vyzkoušet si můžete i paragliding a heliskiing. Valfréjus se stal rodištěm skwalu (jedná se o sport slučující prvky lyžování a snowboardingu), který zde vyučuje bývalý mistr světa Christophe Gros.

Běžecké lyžování
Možnost běžeckého lyžování je omezena na 2 km tratí, díky skibusu však není problém dopravit se do nedalekého Maurienne a odtud pak do Val Thorens a 3 Vallées, kde se nachází několik kilometrů běžeckých tratí.

Oblast Valfréjus - La Norma - Aussois - střediska:   La Norma • Valfréjus
Nejvyšší bod střediska 2.737 m
Nejnižší bod střediska 1.550 m
Nadm. výška obce 1.550 m
Počet vleků 13
Celkový počet sjezdovek 65 km