PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Lech - Zürs am Arlberg

Lech - Zürs am Arlberg

Lyžařský areál Lech - Zürs am Arlberg je přístupný ze St. Antonu přes St.Christoph. Zürs a vzdálenější Lech nejsou se St.Antonem nijak propojeny, takže auto, taxi nebo autobus jsou jedinou možností. Ski areál je rájem pro všechny milovníky zimních sportů, je považován za kolébku alpského lyžování, se kterou je spojeno jméno Hannese Schneidera, který zde vedl svou lyžařskou školu. První vlek, který byl vybudovaný v Rakousku, se nachází právě zde v Zürsu a stejně jako první lanovka určená k zimnímu provozu v nedalekém St. Antonu. Lyžařský areál slučuje dohromady 5 vesnic: Lech, Zürs, St. Anton, St. Christoph a Stuben.

Nejlákavější atrakcí tohoto areálu je bezesporu snowpark, který disponuje 85 atrakcemi a 276 km. Park má tři části, první určenou začátečníkům (mailbox 0,3 m, funbox, rainbow box, easy kicker, funbox, easy roller 5 m, easy kicker 5 m), druhou pro pokročilé (down rail 6 m, rainbow rail 8 m, style roller 8 m, rill pipe 5 m, kinked rail 8 m, jump tree 1 m, wallride 2,5 m C-Box 7 m) a třetí pro profesionály (style roller 14 m – 25 m, style roller 14 m – 30 m, style roller 14 m – 20 m, double kinked box 9 m - 0,3 m)

Apres-Ski
Okolní krajina je vhodná pro zimní turistiku, která tu má zázemí v perfektně upravovaných cestách. Sáňkaři jistě ocení 1,2 km dlouhou dráhu, která začíná jen několik minut od stanice lanovky a provede vás v obloucích lesem. Placená bobová dráha díky umělému zasněžování nabízí ty nejlepší podmínky pro tuto sportovní aktivitu po celou zimu. Pro veřejnost je otevřeno po celou sezónu kluziště v hotelu Jagdhaus Monzabon.

Běžecké lyžování
V Lechu máte možnost vybrat si z pěti běžeckých tratí: Lech – Zug (2,8 km), Omesberg – Zug ( 2,4 km), Zug - Älpele (3,5 km), Älpele - Tannläger – Älpele ( 8,0 km) a Gaisbühelské trati (6 km). V Züru funguje pouze trať Zürs - Flexenpaß – Zürs (4 km). Všechny běžecké tratě a stopy jsou pečlivě upravovány.

Oblast St. Anton - střediska:  St. Anton v Arlbergu • Pettneu •  Lech - Zürs am Arlberg
Nejvyšší bod střediska 2.811 m
Nejnižší bod střediska 1.450 m
Počet vleků 74
Počet kotvových vleků 35
Počet sedačkových lanovek 38
Počet kabinkových lanovek 11
Celkový počet sjezdovek 280 km
Zelené/modré sjezdovky 112 km
Červené sjezdovky 135 km
Černé sjezdovky 33 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Lech - Zürs am Arlberg. Web: www.offtrack.cz/cs