PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast St. Anton

Oblast St. Anton

Region Arlberg leží na hranicích s Vorarlbergem, v úžasném horském prostředí mezi Lechtalskými Alpami a pohořím Verwallgruppe. Arlberg patří k nejkrásnější lyžařským oblastem v celých Alpách.

Oblast se rozděluje na dvě části - na jižní straně Tyrol je to St. Anton, ke kterému patří vesničky Stuben, St. Jakob, a St. Christoph, severozápadně pak Vorarlberger s obcemi Zürs, Lech a Oberlech. I když se tato lyžařská rozděluje na dvě části, platí zde společný skipas. Přibližně 10 km od St. Antona se nachází další lyžařské areály ve vesnicích Pettneu, Flirsch a Strengen.

Arlberg patří k jednomu z regionů z celých Alp s největší jistotou sněhu. Je zde možnost dobrého jarního lyžování (až do začátku května) a jistota slunečného „dolomitského“ počasí. Pro lyžaře a snowboardisty je v nabídce široká paleta všech typů sjezdovek – pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů a snowboardistů. Oblast je vyhlášená mezi fanoušky freeridingu pro vynikající terény (např. proslulá trasa z Rütikopfu). Výborné podmínky jsou zde ale i pro běžkaře, skialpinisty, bruslení a sáňkování.

Oblast St. Anton - střediska:  St. Anton v Arlbergu • Pettneu •  Lech - Zürs am Arlberg
Nejvyšší bod střediska 2.811 m
Nejnižší bod střediska 1.300 m
Nadm. výška obce 1.304 m
Počet vleků 86
Počet kotvových vleků 36
Počet sedačkových lanovek 39
Počet kabinkových lanovek 11
Celkový počet sjezdovek 278 km
Zelené/modré sjezdovky 110 km
Červené sjezdovky 138 km
Černé sjezdovky 30 km

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast St. Anton. Web: www.offtrack.cz/cs