PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Les Coches

Les Coches je typický resort tzv. čtvrté generace. Jeho výstavba začala v 80. letech, kdy zde vznikaly pod taktovkou architekta Michela Besançona chaty v soukromém vlastnictví. Architektura vycházela z napodobování autentických chat, které byly obložené kamenem a dřevem. Les Coches se nachází v nadmořské výšce 1450 m na západním okraji La Plagne a je obklopeno zalesněnými svahy. Les Coches je propojeno lanovkou Vanoix Express se skirezorty La Plagne a Ski Paradiski. Díky ledovci jsou zde výborné lyžařské podmínky celou sezónu a přímé spojení s Paradiski nabízí 425 km sjezdovek! Se skipasem „Espace Plagne“ se vám otevírají dveře do blízkého ski rezortu La Plagne. Tato oblast je vhodná pro začátečníky, neboť ze 132 sjezdovek o celkové délce 225 km je 10 zelených a 73 modrých, pro začátečníky lze doporučit zejména Plagne Bellecôte. 38 červených sjezdovek potěší mírně pokročilé lyžaře a ani zkušení a nároční lyžaři nebudou zklamaní. Právě pro ně je tu přeci lyžování na ledovci, nebo na sjezdovce „Ski des Bosses“, kde jsou připraveny boule. Freeride se dá provozovat v Les Coches, na severní straně ledovce de la Chiaupe a v Les Arcs. V La Plagne se nachází kilometr dlouhý Snowpark „7 Cube“, který nabízí skoky různé velikosti a přehledné značení atrakcí dle obtížnosti (jako sjezdovky - zelená, modrá, červená, černá). Snowpark je rozdělen do dvou částí, z nichž každá má vlastní rail, wall ride, bohužel ale nemají vlastní vlek a tak je nutné využít sedačkovou lanovku „Colorado“ z La Plagne. V pátek odpoledne se tu pořádají i závody, kde je předpokládána účast jak začátečníků, tak zkušených lyžařů/snowboardistů. Nedaleko také stojí piknikové místo, kde se můžete občerstvit, poslechnout hudbu a relaxovat na slunci. V dolní části Plagne Bellcôt se nachází pipe, který je volně dostupný nedalekým vlekem. Pro zdravotně postižené La Plagne nabízí nejen odpovídající sjezdovky, ale i zkušené a školené instruktory. Všechny kabinové, sedačkové lanovky a lyžařské vleky v lyžařském středisku La Plagne byly upraveny tak, aby umožnily přístup handiski (pomoc může být požadována od lyžařského instruktora nebo průvodce).

Apres-Ski
Les Coches nabízí několik barů a restaurací. V okolí se můžete věnovat zimní turistice, jít si zabruslit, nebo podniknout cestu po okolí psím spřežením. V městečku je i kino, které promítá dvakrát denně filmy s titulky a speciální filmy pro děti.

Běžecké lyžování
Celá oblast La Plagne je velmi oblíbenou a vyhledávanou oblastí běžkařů. Většina tratí je bezplatná, jen nejdelší a nejobtížnější trať „Champagny“ z Les Bauches do Plagne Bellecôte je zpoplatněna. Vede těsně nad obcí Les Coches hlubokým lesem v průměrné nadmořské výšce 2000 m. Za doporučení stojí kratší okruh Plagne Soleil a oblast Montalbert.

Oblast Paradiski - střediska:   La Plagne • Les Arcs • Les Coches • St. Foy Tarentaise
Nejvyšší bod střediska 3.250 m
Nejnižší bod střediska 1.250 m
Nadm. výška obce 1.970 m
Počet vleků 88
Počet kotvových vleků 42
Počet sedačkových lanovek 35
Počet kabinkových lanovek 11
Celkový počet sjezdovek 225 km
Zelené/modré sjezdovky 80 km
Červené sjezdovky 90 km
Černé sjezdovky 55 km

Domovská stránka - Web: 

Spolu ke hvězdám - Online hra pro partnery, skvělé jako dárek z lásky. Web: www.together2stars.com/cs