PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Les Arcs

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 53
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Les Arcs se nachází na okraji národního parku Vanoise v oblasti Savoie. Samotné Les Arcs se skládá ze čtyř moderních středisek Arc 1600, Arc 1800, Arc 1950 a Arc 2000. Nápad vybudovat středisko a části umístit do rozdílných nadmořských výšek měl místní lyžař Robert Blanc. Ze všech částí je skvěle přístupný areál Paridiski, resort Arc 1800 je nejrozlehlejší a také je zde nejvíce možností, kam vyrazit za zábavou.

Největší výhodou polohy resortu je přístup k Vanoise Express (která vás během 7-mi minut dopraví do ski rezortu Paridiski) a lyžařskému areálu La Plagne. Arc 2000, nejvyšší středisko, se nachází na druhé straně hory, než leží Arc 1600 a 1800 a dostanete se z něj nejrychleji na ledovec Varet. Arc 2000 každý rok hostí světový lyžařský šampionát v rychlostním sjezdu a tak si vy můžete vyzkoušet tuto sjezdovku zvanou “Flying Kilometre” a porovnat svůj výkon se světovým rekordem.
Les Arc disponuje 200 km sjezdovek ke kterým vás dopraví 60 vleků. V kombinaci s lyžařským rezortem La Plagne je k dispozici 425 km sjezdovek, 171 vleků a 2 ledovce. Arc 1600 je orientována na jihozápad a umožňuje sestupy do vesnice pod resortem. Arc 1800 je velmi vhodný pro začátečníky až na spodní rezort, kde se k lanovce sbíhá více tratí a je zde často zledovatělý povrch. Arc 2000 disponuje převážně červenými a černými sjezdovkami a z ledovce Aiguille Rouge vede 7 km dlouhá sjezdovka, která vám umožní nepřetržitý sestup 2100 m. Za doporučení stojí zejména sjezdovky: Plan Vert, Edelweiss, Bellette, Le Rhodos. Na snowboardisty čeká Snowpark s Half Pipe navržené Regisem Rollandem a rozáhlé možnosti freeridu. Zkušení snowboardisté mohou vyzkoušet „Apocalypse Parc“, který, disponuje modře až černě náročnými skoky a atrakcemi. Pro srovnání své rychlosti můžete vyzkoušet „boarder cross“, který je určen pro čtyři lyžaře/snowboardisty.

Apres-Ski
V Les Arc není problémem vyrazit za zábavou do barů, restaurací, nebo třeba do kina. Aktivní odpočinek nabízí „walking“ na ledovci, bruslení, jízda psím spřežením, paragliding nebo třeba zimní turistika. Za kulturou můžete vyrazit do Muzea Alpské fauny, muzea kostýmů a nebo se můžete s rodinou vydat do ledové jeskyně.

Běžecké lyžování
V rezortu Las Arc a La Plagene naleznete dohromady 100 km běžeckých tratí. Na oblast Les Arc ovšem připadá pouze 15 km. Běžkařům se tedy vyplatí zajet do La Plagne, které je velmi oblíbenou a vyhledávanou oblastí. Většina tratí je bezplatná, jen nejdelší a nejobtížnější trať „Champagny“ z Les Bauches do Plagne Bellecôte je zpoplatněna.

Oblast Paradiski - střediska:   La Plagne • Les Arcs • Les Coches • St. Foy Tarentaise

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Les Arcs. Web: www.offtrack.cz/cs