PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » La Plagne

Aktuálně: sníh v údolí 10 cm, sníh na vrchu 165 cm, provoz v provozu, lanovky v provozu 70 z 75
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

La Plagne se nalézá přímo naproti Mont Blancu mezi Montchavin a ledovcem de la Chiaupe a řadí mezi 6 nejvýše položených rezortů v severních Alpách: Aime la Plagne (2100 m.n.m.), Belle Plagne (2050 m.n.m.), Plagne/Soleil (2050 m.n.m.), Plagne Bellecôte (1930 m.n.m.), Plagne Centre (1970 m.n.m.) a Plagne (1800 m.n.m.). Díky dvěma ledovcům poskytuje dobré lyžařské podmínky téměř po celý rok.

La Plagne je součástí rozsáhlé lyžařské oblasti Paradiski. Samotná La Plagne se skládá z 6 středisek, která spojuje bezplatná veřejná doprava. Tato oblast je vhodná pro začátečníky, neboť ze 132 sjezdovek o celkové délce 225 km je 10 zelených a 73 modrých, pro začátečníky lze doporučit zejména Plagne Bellecôte. 38 červených sjezdovek potěší mírně pokročilé lyžaře a ani zkušení a nároční lyžaři nebudou zklamaní. Právě pro ně je tu přeci lyžování na ledovci, nebo na sjezdovce „Ski des Bosses“, kde jsou připraveny boule. Freeride se dá provozovat v Les Coches, na severní straně ledovce de la Chiaupe a v Les Arcs. V La Plagne se nachází kilometr dlouhý Snowpark „7 Cube“, který nabízí skoky různé velikosti a přehledné značení atrakcí dle obtížnosti (jako sjezdovky - zelená, modrá, červená, černá). Snowpark je rozdělen do dvou částí, z nichž každá má vlastní rail, wall ride, bohužel ale nemají vlastní vlek a tak je nutné využít sedačkovou lanovku „Colorado“ z La Plagne. V pátek odpoledne se tu pořádají i závody, kde je předpokládána účas jak začátečníků, tak zkušených lyžařů/snowboardistů. Nedaleko také stojí piknikové místo, kde se můžete občerstvit, poslechnout hudbu a relaxovat na slunci. V dolní části Plagne Bellcôt se nachází pipe, který je volně dostupný nedalekým vlekem. Pro zdravotně postižené La Plagne nabízí nejen odpovídající sjezdovky, ale i zkušené a školené instruktory. Všechny kabinové, sedačkové lanovky a lyžařské vleky v lyžařském středisku La Plagne byly upraveny tak, aby umožnily přístup handiski (pomoc může být požadována od lyžařského instruktora nebo průvodce).

Apres-Ski
Centrum Plagne je srdcem celého rezortu, neboť zde naleznete úplně všechno, co potřebujete: obchody, bary a samozřejmě ubytování. Za nočním životem můžete vyrazit do Belle Plagne, naleznete zde velké množství barů a restaurací, bowling, i restaurace a bary s živou hudbou. Mezi šesti vesničkami, jež La Plagne tvoří, funguje plně bezplatná kyvadlová doprava (8:00-12:00). Z okolních vesnic lze doporučit zejména: Champagny en Vanoise a Plagne Montalbert.
Champagny en Vanoise je krásná a tradiční horská vesnice v údolí Champagny le Haut známá jako vstupní brána do národního parku Vanoise. Během zimy je to jeden z hlavních resortů pro běžecké lyžování.
Plagne Montalbert je malebná vesnička na okraji lesa s tradičním horským rázem. Není sice centrem zábavy, ale nabízí klidné prožití večera v místních restauracích, kde se odehrávají nejrůznější kulturní akce během celého roku. Ve městě můžete zhlédnout pec na chleba z 18. století a vodní mlýn.

Běžecké lyžování
La Plagne je velmi oblíbenou a vyhledávanou oblastí běžkařů. Většina tratí je bezplatná, jen nejdelší a nejobtížnější trať „Champagny“ z Les Bauches do Plagne Bellecôte je zpoplatněna. Vede těsně nad obcí Les Coches hlubokým lesem v průměrné nadmořské výšce 2000 m. Za doporučení stojí kratší okruh Plagne Soleil a oblast Montalbert.

Oblast Paradiski - střediska:   La Plagne • Les Arcs • Les Coches • St. Foy Tarentaise
Nejvyšší bod střediska 3.250 m
Nejnižší bod střediska 1.250 m
Nadm. výška obce 1.970 m
Počet vleků 88
Počet kotvových vleků 42
Počet sedačkových lanovek 35
Počet kabinkových lanovek 11
Celkový počet sjezdovek 225 km
Zelené/modré sjezdovky 80 km
Červené sjezdovky 90 km
Černé sjezdovky 55 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Spolu ke hvězdám - Online hra pro partnery, skvělé jako dárek z lásky. Web: www.together2stars.com/cs