PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Monte Bondone
Itálie » Severní Itálie » Monte Bondone

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 4
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Lyžařský areál na hoře Bondone se nachází 15 km od Trenta a má již dlouholetou tradici, která začala v roce 1934, kdy byla postavená první lanovka v Trentinu. Disponuje 5 lanovkami a moderním systém umělého zasněžování, který udržuje na sjezdovkách o celkové délce 20 km skvělé sněhové podmínky. Ačkoliv se jedná o středně velký ski areál z hlediska délky sjezdovek, jejich kvalita vás jistě potěší stejně tak jako fakt, že jsou součástí skipasu Skirama Dolomity Adamello Brenta, který vám umožní zalyžovat si i v přilehlých osmi areálech (cca 380 km sjezdovek). Převažují zde středně obtížné sjezdovky, a naleznete tu i několik tratí pro pokročilé lyžaře a snowboardisty. Nejdelší sjezdovka má 4 kilometry, na nichž vás čeká převýšení téměř 900 m. Na snowboardisty čeká snowpark, jehož největší chloubou je Super half pipe dlouhá 120 metrů a vysoká pět a půl metru. Snowpark je rozdělen na dvě části, pro začátečníky a pokročilé. Hora Bondone poskytuje krásnou vyhlídku v 360 stupních na Dolomity a na Trentino.

Běžecké lyžování
Středisko běžeckého lyžování se nachází v údolí Viote, kde si můžete zaběžkovat na 35 km dlouhých běžeckých tratí, které jsou obklopeny alpskou přírodou. Středisko je součástí Super Nordic Skipassu, který platí v celém regionu Trentino, kde se nachází dohromady 1200 km tratí a spojuje 12 běžkařských středisek (Alta Lessinia, Asiago, Boscoreale, Campolongo Rotzo, Cesuna, Enego, Fontanella, Lusiana, Lago di Tesero, Le Montagnole, Millegrobbe Vezzena, Monte Corno Lusiana, Passo Campo Carlo Magno, Passo Cereda, Passo Coe, Passo Lavaze, Passo S. Pellegrino, Pra delle Nasse, Vermiglio, Viote, Monte Bondone).

Apres-Ski
Celá oblast Monte Bondone nabízí bohaté apres-ski, kromě restaurací, barů, diskoték a hospůdek můžete za zábavovu vyrazit na nejrůznější folklorní slavnosti a akce, nebo na koncerty. Kromě toho jsou nabízeny i exkurze na sněžnicích, bruslení, curling, sáňkování a na děti čeká zábava v dětských areálech Kinderheim Monte Bondone.

Oblast Monte Bondone - střediska:  Monte Bondone
Nejvyšší bod střediska 2.090 m
Nejnižší bod střediska 1.184 m
Nadm. výška obce 1.654 m
Počet vleků 5
Celkový počet sjezdovek 20 km

Ceník: SuperNordicSkipass - Web: 

Ceník: Skirama Dolomity Adamello Brenta - Web: