Navigace: Server Alpské.cz » Itálie » Monte Bondone
Server Italské.cz » Severní Itálie » Monte Bondone


Monte Bondone

Popis místa MAPA Ubytování v okolí Alpy Itálie


Aktuálně: sníh v údolí 15 cm, sníh na vrchu 30 cm, provoz V provozu, lanovky v provozu 4 z 4
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy


Lyžařský areál na hoře Bondone se nachází 15 km od Trenta a má již dlouholetou tradici, která začala v roce 1934, kdy byla postavená první lanovka v Trentinu. Disponuje 5 lanovkami a moderním systém umělého zasněžování, který udržuje na sjezdovkách o celkové délce 20 km skvělé sněhové podmínky. Ačkoliv se jedná o středně velký ski areál z hlediska délky sjezdovek, jejich kvalita vás jistě potěší stejně tak jako fakt, že jsou součástí skipasu Skirama Dolomity Adamello Brenta, který vám umožní zalyžovat si i v přilehlých osmi areálech (cca 380 km sjezdovek). Převažují zde středně obtížné sjezdovky, a naleznete tu i několik tratí pro pokročilé lyžaře a snowboardisty. Nejdelší sjezdovka má 4 kilometry, na nichž vás čeká převýšení téměř 900 m. Na snowboardisty čeká snowpark, jehož největší chloubou je Super half pipe dlouhá 120 metrů a vysoká pět a půl metru. Snowpark je rozdělen na dvě části, pro začátečníky a pokročilé. Hora Bondone poskytuje krásnou vyhlídku v 360 stupních na Dolomity a na Trentino.

Běžecké lyžování
Středisko běžeckého lyžování se nachází v údolí Viote, kde si můžete zaběžkovat na 35 km dlouhých běžeckých tratí, které jsou obklopeny alpskou přírodou. Středisko je součástí Super Nordic Skipassu, který platí v celém regionu Trentino, kde se nachází dohromady 1200 km tratí a spojuje 12 běžkařských středisek (Alta Lessinia, Asiago, Boscoreale, Campolongo Rotzo, Cesuna, Enego, Fontanella, Lusiana, Lago di Tesero, Le Montagnole, Millegrobbe Vezzena, Monte Corno Lusiana, Passo Campo Carlo Magno, Passo Cereda, Passo Coe, Passo Lavazè, Passo S. Pellegrino, Prà delle Nasse, Vermiglio, Viote, Monte Bondone).

Après-Ski
Celá oblast Monte Bondone nabízí bohaté après-ski, kromě restaurací, barů, diskoték a hospůdek můžete za zábavovu vyrazit na nejrůznější folklorní slavnosti a akce, nebo na koncerty. Kromě toho jsou nabízeny i exkurze na sněžnicích, bruslení, curling, sáňkování a na děti čeká zábava v dětských areálech Kinderheim Monte Bondone.

Oblast Monte Bondone - střediska:  Monte Bondone

Ceník
Skipas "SKIRAMA DOLOMITI Adamello Brenta": 48 EUR/dospělý/den
Skipas "SKIRAMA DOLOMITI Adamello Brenta": 263 EUR/dospělý/6 dní
Skipas "SuperNordicSkipass": 35 EUR/dospělý/týden
 

Ceník: Skirama Dolomity Adamello Brenta - Web: www.skirama.it/en/skipass-skirama/skipass-prices/
Ceník: SuperNordicSkipass - Web: www.supernordicskipass.it/abbonamenti.aspx

 

    Nejvyšší bod střediska 2.090 m
Nejnižší bod střediska 1.184 m
Nadm. výška obce 1.654 m
Počet vleků 5
Celkový počet sjezdovek 20 kmReklama
Jizerské hory Jizerské hory Jizerské hory