PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Seefeld

Oblast Seefeld

Lyžařská oblast Seefeld leží mezi chráněnými krajinnými oblastmi Karwendel, Wetterstein a Wildmoos. Jeho součástí jsou dvě oblasti. Jedna se nachází na svazích vrchu Gschwandtkopf a druhá Rosshütte.

V Seefeldu se konaly v letech 1964 a 1968 olympijské hry. Na jejich počest vznikl v roce 2003 Olympiaregion. V roce 1985 se zde konalo mistrovství světa v klasickém lyžování.

Olympijský region Seefeld byl oceněn jako nejlepší destinace klasického lyžování v Alpách a již léta přesvědčuje svou špičkovou nabídkou klasických i skatingových tratí, kterých je zde cca 270 km. Mimo to nabízí i výborné podmínky pro lyžování a snowboarding - funpark s U-rampou, quarterpipe, aj.
Lyžařská oblast je tvořena pěti obcemi Seefeld Leutasch, Mösern/Buchen, Reith a Scharnitz.

Pro nelyžaře je zde připraveno 142 km upravených zimních turistických cest, moderní bruslařské a curlingové centrum. Oblast je také rájem pro milovníky nordického sportu.

Skipasy:
Skipass Seefeld Card – platí pro Bergbahnen Rosshütte, Gschwandtkopf, Birkenlift, Geigenbühellift
Happy Ski Card – platí pro Seefeld, Mittenwald, Garmisch, Grainau, Ehrwald, Heiterwang, Berwang, Lermoos, Biberwier, Bichlbach.

Oblast Seefeld - střediska:  Seefeld • Seefeld/Rosshütte • Kreithlift Leutasch
Nejvyšší bod střediska 1.911 m
Nejnižší bod střediska 600 m
Počet vleků 15
Počet kotvových vleků 10
Počet sedačkových lanovek 4
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 43 km
Zelené/modré sjezdovky 28 km
Červené sjezdovky 7 km
Černé sjezdovky 8 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Seefeld. Web: www.offtrack.cz/cs