PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Ötztal

Oblast Ötztal

Ötztal představuje jeden z nejrozsáhlejších a také nejvýše položených lyžařských regionů celého Rakouska. Rozkládá se jihozápadně od Innsbrucku na pomezí Ötztalských a Stubaiských Alp.

Údolím Ötztal protéká říčka Ötztaler Ache, která lemuje bezmála šedesát třítisícových vrcholků hor. Mezi těmito vrcholky jsou dva ledovce - Tiefenbachgletscher a Rettenbachgletscher, které jsou ve výšce 3 000 m spojeny lyžařským tunelem.

Ve světě je slovo Ötztal spojováno se slavným nálezem Ötziho, legendárního „ledového muže“. Celou oblast tvoří tři hlavní lyžařské areály. Na začátku údolí se nachází Oetz, zhruba uprostřed údolí Ötztal leží Sölden, které je srdcem celého údolí a na konci je poměrně neznámé, ale přesto velmi kvalitní středisko Obergurgl-Hochgurgl. V pobočném údolí na úpatí nejvyšší hory Tyrolska Wildspitze (3 774 m) leží lyžařská oblast a město Vent. Malou ale přesto kvalitní oblastí je také Niederthai a Gries. Ötztal nabízí kromě lyžování a snowboardingi i další možnosti pro zimní sporty jako je např. bruslení, metanou, zimní turistiku nebo jízdu v saních tažených koňmi. Široká rovina údolí kolem Längenfeld a města Huben je oblíbenou oblastí turistů, běžců a milovníků nordic walkingu - 150 km značených turistických cest, 70 km cyklistických stezek a 120 km tratí pro jogging a nordic walking.

Místem pro relaxaci je městečko Längenfeld s termálními lázněmi, které leží asi 20 km před Söldenem. V rozsáhlém lázeňském komplexu jsou k dispozici dva vnitřní bazény s vodou o teplotě 34 a 36°C a tři venkovní bazénky ve tvaru skořápky od vajíčka. Ze všech „vajíček“, stejně jako z vnitřních bazénů, je výhled na okolní zasněžené vrcholky hor. Dále tady můžete relaxovat v sauně, bylinkové páře, solné jeskyni či posedět v roztopeném „seníku“.

Typy skipasů:
- Skipas Ötz – platí pro skiareály Ötz a Hoch-Ötz.
- Skipas Rettenbach - platí na vlecích ledovcového areálu Rettenbach&Tiefenbach Gletscher
- Skipas Sölden – platí na všech vlecích střediska Ötztal Arena vč. skibusu v rámci obcí Sölden a Hochsölden.
- Skipas Obergurgl – platí pro skiareály Obergurgl a Hochgurgl.
- Skipas Vent – platí pro skiareál Vent.
- Superskipas – platí v Hochoetz, Kühtai, Niederthai und Sölden.

Oblast Ötztal - střediska:  Obergurgl/Hochgurgl • Sölden • Oetz/Hochoetz • Vent
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 3.340 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 1.377 m
Počet vleků 68
Počet kotvových vleků 22
Počet sedačkových lanovek 37
Počet kabinkových lanovek 11
Celkový počet sjezdovek 292 km
Zelené/modré sjezdovky 101 km
Červené sjezdovky 141 km
Černé sjezdovky 50 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Ötztal. Web: www.offtrack.cz/cs