Navigace: Server Alpské.cz » Rakousko » Vent


Vent

POPIS MÍSTA MAPA UBYTOVÁNÍ v okolí Alpy

Online kamera On-line kamera v blízkosti místa
Předpověď počasí Vent Předpověď počasí Vent


Malebná obec Vent je položená na konci pobočného údolí ve výšce 1900 m mezi velikány Wildspitze (3 774 m) a Ramolkogel (3 549 m). Lyžařský areál je vhodný především pro rodiny s dětmi. Nachází se zde horolezecké centrum. Areál je výchozím místem vysokohorských túr a výletů na horské chaty.

Běžecké lyžování
Centrum běžeckého lyžování se nachází v Ötztalu. K dispozici jsou tři tratě: Sölden/Hof 3 km, Sölden/Rechenau 5 km a Zwieselstein/Bodenegg 7 km. Pro zpestření lze využít i trať ve Ventu (3 km), kde mají začátečníci speciální svičnou stopu dlouhou 0,5 km. Náročnější lyžaři se mohou vydat do okolí a okusit místní stopy: Obergurgl/Hochgurgl (12 km, z nichž 2 km jsou osvětlené), Längenfeld/Huben/Gries (50 km), Umhausen/Niederthai (39 km), Ochsengarten (2 km).

Après-Ski
Přímo u sjezdovek se nachází několik chat, kde si můžete vychutnat dobré jídlo a dopřát odpočinek na terasách. V samotném Söldenu začíná Après-Ski zábava již v odpoledních hodinách, kdy se otevírají bary a hospůdky, ve kterých zábava končí až v ranních hodinách. Oblast Söldenu nabízí vhodné podmínky pro zimní turistiku, zejména pro výlety na lyžích a sněžnicích. S průvodcem můžete podniknout i pětidenní túru na vrcholky Similaun (3.606 m), Finailspitze (3.514 m), Weißkugel (3.739 m), Fluchtkogel (3.500 m) a Wildspitze (3.774 m). Další sportovní vyžití na vás čeká v městské hale, fitnesscentru, tenisové hale a bowlingu. Největším lákadlem je bezesporu AQUA DOME, který plní funkci nejen aquacentra a lázní, ale také wellness.

Oblast Ötztal - střediska:  Obergurgl/Hochgurgl • Sölden • Oetz/Hochoetz • Vent

Ceník
35 EUR/dospělý/den
26 EUR/dítě/den
182 EUR/dospělý/6 dní
136,50 EUR/dítě/6 dní
 

Domovská stránka - Web: www.oetztal.com

 

    Nejvyšší bod střediska 2.680 m
Nejnižší bod střediska 1.900 m
Počet vleků 4
Počet kotvových vleků 1
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 0
Celkový počet sjezdovek 15 km
Zelené/modré sjezdovky 5 km
Červené sjezdovky 10 km
Černé sjezdovky 0 km


Reklama
Velká Fatra Velká Fatra Velká Fatra