PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Obergurgl / Hochgurgl

Obergurgl / Hochgurgl


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 26
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Lyžařská oblast Obergurgl-Hochgurgl se nachází zhruba 30 km nad Söldenem ve výšce 2 150 m pod průsmykem na rakousko-italské hranici. Je nejvýše položeným zimním střediskem Rakouska. Zajímavostí tohoto areálu jsou např. technicky jedinečná lanová dráha spojující kolmo Obergurgl a Hochgurgl, mimořádně obtížná sjezdová trať s boulemi „Hohe Mut“ v Obergurglu, široké carvingové svahy a samozřejmě snowparky. Pro běžkaře jsou zde dva poměrně dlouhé a členité okruhy.

Sölden je prvním lyžařským střediskem v Rakousku, které má tři vzájemně propojené třítisícové vrcholky – nejvyšší Schwarze Schneid - 3370 m, Tiefenbachkogl - 3309 m a Gaislachkogl - 3058 m. Dohromady tvoří tzv. BIG3 Rallye. Ten, kdo podnikne Big3, ujede za jeden den 50 km a nechá za sebou 10 000 výškových metrů.
V areálu si můžete vybírat z tratí různých obtížností. K dispozici jsou také svahy určené pro carving, lyžování v boulích a snowparky. Na náročnější lyžaře čeká SWATCH SNOWPARK SÖLDEN, který se nachází na Giggijochu, přímo u lanovek. Položen je v nadmořské výšce 2450 m a nabízí i plochy vhodné pro freeride. Pro běžkaře upravené běžecké tratě. Lyžování v Sölden Areně si můžete v klidu dopřát od listopadu do května a to díky vysoké nadmořské výšce a dvěma ledovcům.

Apres-Ski
Přímo u sjezdovek se nachází několik chat, kde si můžete vychutnat dobré jídlo a dopřát odpočinek na terasách. V samotném Söldenu začíná Apres-Ski zábava již v odpoledních hodinách, kdy se otevírají bary a hospůdky, ve kterých zábava končí až v ranních hodinách. Oblast Söldenu nabízí vhodné podmínky pro zimní turistiku, zejména pro výlety na lyžích a sněžnicích. S průvodcem můžete podniknout i pětidenní túru na vrcholky Similaun (3.606 m), Finailspitze (3.514 m), Weißkugel (3.739 m), Fluchtkogel (3.500 m) a Wildspitze (3.774 m). Další sportovní vyžití na vás čeká v městské hale, fitnesscentru, tenisové hale a bowlingu. Největším lákadlem je bezesporu AQUA DOME, který plní funkci nejen aquacentra a lázní, ale také wellness.

Běžecké lyžování
Centrum běžeckého lyžování se nachází v Ötztalu. K dispozici jsou tři tratě: Sölden/Hof 3 km, Sölden/Rechenau 5 km, Zwieselstein/Bodenegg 7 km. Pro zpestření lze využít i trať ve Ventu (3 km), kde mají začátečníci speciální svičnou stopu dlouhou 0,5 km. Náročnější lyžaři se mohou vydat do okolí a okusit místní stopy: Obergurgl/Hochgurgl (12 km, z nichž 2 km jsou osvětlené), Längenfeld/Huben/Gries (50 km), Umhausen/Niederthai (39 km), Ochsengarten (2 km).

Oblast Ötztal - střediska:  Obergurgl/Hochgurgl • Sölden • Oetz/Hochoetz • Vent
Nejvyšší bod střediska 3.082 m
Nejnižší bod střediska 1.793 m
Počet vleků 24
Počet kotvových vleků 9
Počet sedačkových lanovek 8
Počet kabinkových lanovek 7
Celkový počet sjezdovek 110 km
Zelené/modré sjezdovky 35 km
Červené sjezdovky 55 km
Černé sjezdovky 20 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Obergurgl / Hochgurgl. Web: www.offtrack.cz/cs