PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Oblast Ostallgäu

Oblast Ostallgäu

Lyžařská oblast Ostallgäu se nachází v Allgäuských Alpách. Ostallgäu nabízí pravý zimní ráj – nekonečné běžecké tratě, udržované sjezdovky, třpytivé ledové plochy a také nepřeberné možnosti provozování zimní turistiky. Ale to není vše, naleznete tu také královské zámky, hrady a krásné kostely, které lákají k prohlídce. Sjezdovky o celkové délce více něž 60 km lákají každoročně do této oblasti příznivce lyžování a snowboardingu. Na náročnější sportovce tu čekají 3 snowparky ve skiareálech Alpspitze/Edelsberg, Breitenberg a Tegelberg.

Apres-Ski
Okolí je vhodné zejména pro zimní turistiku. Za doporučení stojí panoramatická trasa, která vás provede cestou krále Ludwiga a romantickou krajinou Schwansee. Z dalších sportů, které tu mají vhodné zázemí, si můžete zajít zabruslit, zasáňkovat a zahrát metanou. Kdo by hledal netradiční rozptýlení, tomu se nabízí možnost stavby vlastního iglú. Odvážnější si mohou vyzkoušet lezení po ledové stěně.

Běžecké lyžování
Oblast je skutečným rájem pro běžkaře. V Schwangau se nachází 31 km tratí, z nichž jsou 2 km osvětlené a vedou kolem zámku Neuschwanstein. Směrem na Füssen vede dalších 60 km stop, okolím Halblechu 12 km, z nichž 5 km je vysokohorských. Skating má vyhrazený 8 km dlouhý okruh Weissensee-Wiedmar.

Oblast Ostallgäu - střediska:   Nesselwang • Pfronten • Buching/Halblech •  Alpspitze/Edelsberg •  Breitenberg •  Tegelberg
Nejvyšší bod střediska 1.880 m
Nejnižší bod střediska 796 m
Celkový počet sjezdovek 60 km

Domovská stránka - Web: