Navigace: Server Alpské.cz » Itálie » Santa Caterina
Server Italské.cz » Severní Itálie » Santa Caterina


Santa Caterina

POPIS MÍSTA MAPA UBYTOVÁNÍ v okolí Alpy Itálie

Online kamera On-line kamery v blízkosti místa: KAMERA1, KAMERA2
Předpověď počasí Santa Caterina Předpověď počasí Santa Caterina


Aktuálně: sníh v údolí 20 cm, sníh na vrchu 117 cm, provoz V provozu, lanovky v provozu 4 z 8
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy


Santa Caterina Valfura leží v Národním Parku Stelvio v nadmořské výšce 1738 m a je velmi poklidným místem uprostřed přírody a také ekologickým rezortem za což vděčí síle termální biomasy. Tato malá vesnička se nachází v Lombardských Alpách, nedaleko švýcarských hranic. Velmi dobře značené trasy a cesty jsou vhodné pro lyžování, běžkaření i zimní turistiku. V roce 2005 rezort dokonce hostil mistrovství světa v alpském lyžování.
Santa Caterina nabízí 35 km sjezdovek mezi 1738 - 2800 m.n.m (hora Sobretta). Ačkoliv se tento ski areál řadí mezi ty menší, nabízí 10 přepravních zařízení a dohromady 16 sjezdovek, převážně červených. Sjezdovka Deborah Compagnoni nabízí lyžování za svitu měsíce. Díky skipasu „4 Valli“, který propojuje Mormiu, San Colombanu, Valdidentru a Santa Caterinu, můžete vyzkoušet i další sjezdovky v okolí. Dohromady tedy budete mít k dispozici 230 km perfektně upravených sjezdovek a 70 přepravních zařízení.

Après-Ski
Okolí Santa Cateriny je ideálním místem pro aktivní odpočinek. Velmi dobře značené trasy umožňují okusit zimní turistiku. K dipozici se nabízí hned 5 tras: PERCORSO DEI FIOCCHI (okružni cesta kolem Santa Cateriny, 3km), SENTIERO DEL PARADISO (Santa Caterina -Plaghera a zpět, 16 km), SENTIERO DEI FORNI (Santa Caterina - Rifugio Forni a zpět, 20km), SENTIERO DELLE CAPPELLETTE (Santa Caterina - Tov, 3,5 km) a SENTIERO DEL SOLE – SUNNY VALLEY (Santa Caterina - Sunny Valley, 3km). Kromě zimní turistiky máte i možnost vyrazit na kluziště, nebo si prohlédnou zajímavé historicko-etnografické muzeum.

Běžecké lyžování
V rezortu Alta Valtellina se nachází 95 km upravovaných tratí, které vás provedou okolní přírodou. Také je zde možnost trénovat biatlon, nebo se ho začít učit na speciálně vyhrazených stanovištích. Jednotlivé běžecké tratě jsou dlouhé 5-10 km a stoupání se na nich pohybuje mezi 190- 390 metry. Několik tratí má i obtížné klesání, které potěší zkušené sportovce. Projet se můžete i na závodní trati na jejíž realizaci se podílel Benito Moriconi, trenér italského národního týmu a olympijského vítěze Manuela Di Centa. Na začátku běžeckých tras se nachází centrum La Fonte, v němž jsou k dispozici sprchy, šatny, místnost na odkládání lyžařské výbavy a prostor určený pro voskování lyží. Vstup na běžecké trasy je zpoplatněn.

Oblast Alta Valtellina - střediska:  • Bormio • Livigno • Santa Caterina • Aprica • Madesimo • Passo dello Stelvio

Ceník
Alta Valtellina – běžecký areál:
7 EUR/dospělý/den
28 EUR/dospělý/týden
Santa Caterina Valfura – skipass:
43 EUR/dospělý/den
192,50 EUR/dospělý/6 dní
4 Valli – skipass:
86 EUR/dospělý/2 dny
220 EUR/dospělý/6 dní
 

Domovská stránka - Web: www.santacaterina.it
Ceník - Web: www.santacaterina.it/en_inverno_skipass.aspx

 

    Nejvyšší bod střediska 2.800 m
Nejnižší bod střediska 1.738 m
Nadm. výška obce 1.738 m
Počet vleků 10
Celkový počet sjezdovek 35 km
Zelené/modré sjezdovky 2 km
Červené sjezdovky 27 km
Černé sjezdovky 6 kmReklama
Českomoravská vrchovina Českomoravská vrchovina Českomoravská vrchovina