PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Stubai Glacier

Stubai Glacier


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 26
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Stubaiské údolí leží v Tyrolsku, cca 20 km jižně od Innsbrucku. Stubaital je považován za jedno z nejkrásnějších horských údolí Rakouska a ledovcové středisko Stubai Gletscher patří k největším oblastem s celoročním lyžováním v Rakousku.

Na Stubaiském ledovci je zajištěna kvalitní sněhová pokrývka od října do června. Kromě nádherný svahů pro lyžaře a snowboardisty je připravený nový fantastický areál pro slopestyle a freestyle skiing, který má název MOREBOARDS Stubai Zoo a který patří k největším svého druhu v okolí Innsbrucku. Dále je připravený jednoduchý slalom na Eisjochferneru pro lyžaře a snowboardisty s bezplatnou časomírou (25 branek, 150 výškových metrů).

Speed test - rychlostní trať na Daunferneru – 100 m závratně rychlé jízdy „ve vajíčku”. Pro milovníky lezení je na horní stanici lanovky Gamsgarten připravena 20 m vysoká ledová lezecká věž. Na běžkaře ve výšce 2600 m na Gamsgartenu čeká 2 km dlouhá běžecká trasa s výškovým rozdílem 60 m. Pro děti je připravený velký dětský areál vybavený čtyřmi přepravními pásy (kouzelnými koberci) a lyžařským kolotočem pro první krůčky a obloučky na lyžích.

Apres-Ski
Stubaiský ledovec nabízí kromě lyžování i zajímavé možnosti zimní turistiky. Můžete zdolat vrchol ledovce (3225 m.n.m.), což vám bude trvat cca 3 hodiny, nebo se vydat po značených trasách např. na Dresdner Hütte (2 h), Fernau (4,5 h), Gamsgarten (3 h), Eisgrat (2 h). Horolezecký park Fernau nabízí lezení na ledovci a v přilehlém okolí.

Oblast Stubaital - střediska:  Stubai Glacier • Neustift
Nejvyšší bod střediska 3.210 m
Nejnižší bod střediska 1.750 m
Počet vleků 21
Počet kotvových vleků 9
Počet sedačkových lanovek 7
Počet kabinkových lanovek 5
Celkový počet sjezdovek 108 km
Zelené/modré sjezdovky 46 km
Červené sjezdovky 39 km
Černé sjezdovky 23 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Stubai Glacier. Web: www.offtrack.cz/cs