Online kamera Online kamera Kamery v okolí

Počasí Nauders Počasí Nauders


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 3
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Neustift patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější středisko zimních sportů. Spadá do oblasti Stubaiského ledovce. Rozkládá se v zadním Stubaitalu asi 4 km za Fulpmesem a sahá od Unterbergu až po ledovec, nejvyšší vrchol Zuckerhüttl (3505 m), který je v bezprostřední blízkosti hranic s Itálií na hlavním hřebenu stubaierských Alp.

Součástí této oblasti je i obec Neustift. Tato obec je svoji rozlohou, po Sölden, druhou největší obcí Tirol a třetí nějvětší v Rakousku. Její jednotlivé části se nazývají Neustift-Dorf, Scheibe, Kampl, Neder, Schmieden, Milders, Schaller, Krößbach, Gasteig, Volderau, Falbeson, Ranalt, Mutterberg, Oberbergtal, Herrengasse, Obergasse a Rain.

S oceněním „Tiroler Pistengütesiegel“ garantuje Stubaiský ledovec upravené sjezdovky pro náročné lyžaře. Dohromady přes 100 km označených sjezdovek je k dispozici pro radost všem lyžařům. Jsou označeny podle stupně náročnosti, od lehkých až po těžké. 24 moderních vleků zaručuje bezporuchový provoz a vyvezou Vás až do nadmořské výšky 3.150 m. Vyznavače Slopestylu určitě potěší "MOREBOARDS Stubai Zoo" s nejzajímavější atrakcí Kickerline, která se skládá ze 2 výskoků (8 - 15m).

Apres-Ski
V Neustiftu na vás čeká 9 míst pro Apres Ski, z toho 11 hospůdek a 4 diskotéky. Pro aktivní prožití dovolené je k dispozici venkovní a krytý bazén, sauna, celoroční nabídka lyžování na Stubaiském ledovci, 13 tenisových kurtů, tenisová hala, jízda na koních, knihovna, střelnice, kuželky, billiard, paraglaiding, atd.

Běžecké lyžování
Lyžařské středisko nabízí nejdelší běžecké stopy ve Stubaitalu - „Talloipe“. Za doporučení stojí také „Gletscherloipe“ položená v nadmořské výšce 2.600 m., jejích 5 km délky nabízí převýšení 60 metrů, dostupná je kabinovou lanovkou Gamsgarten. Mezi Neustift-Dorf a Neder se nachází 3km dlouhá "Moosloipe", kterou tvoří 2 klasické stopy a jedna bruslařská.

Oblast Stubaital - střediska:  Stubai Glacier • Neustift
Nejvyšší bod střediska 3.200 m
Nejnižší bod střediska 1.000 m
Nadm. výška obce 1.000 m
Počet vleků 27
Počet kotvových vleků 13
Počet sedačkových lanovek 8
Počet kabinkových lanovek 6
Celkový počet sjezdovek 113 km
Zelené/modré sjezdovky 45 km
Červené sjezdovky 38 km
Černé sjezdovky 30 km